Strona głównaUncategorizedBadania wariografem a stan zdrowia – sprawdź kogo nie można poddać wykrywaniu...

Badania wariografem a stan zdrowia – sprawdź kogo nie można poddać wykrywaniu kłamstw

W przypadkach, gdy podejrzewamy kogoś o zdradę, oszustwo, zabójstwo czy kradzież, możliwość poddania danej osoby pod wykrywanie kłamstw wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Badanie wariografem zostało uznane za metodę naukową i liczy już ok. 100 lat. Jednak mimo to, nie zawsze może być ono wykorzystane. Instytut Badań Wariograficznych (wariograf.com.pl), który posiada najnowszy atestowany wariograf, odpowiada na pytanie o przeciwwskazania zdrowotne przy tego typu praktykach wykrywania kłamstw.

Kto może być badany?

Zgodnie z regułą prawną, badaniom wariografem, zwanym również instrumentalną detekcją nieszczerości, może być poddana każda dorosła osoba, zdrowa fizycznie i psychicznie. Instytut Badań Wariograficznych, wyróżnia przy tym trzy kategorie uwarunkowań uniemożliwiających proces wykrywania kłamstw, a mianowicie warunki fizyczne, psychiczne i zjawiska indywidualne. Jako placówka współpracująca zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami, instytucjami państwowymi oraz wymiarem sprawiedliwości, podaje przykłady przeciwwskazań do badań wariografem.

Warunki wykluczające

Badaniom przy zastosowaniu wariografu nie mogą być poddawane osoby z niektórymi dolegliwościami serca oraz trudnościami z oddychaniem. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się również nadpobudliwość psychoruchową i zaburzenia neurologiczne. Badanie uniemożliwia również przeziębienie, kaszel, gorączka czy nawet czkawka. Unikną go również astmatyk i alergik. Przeszkodami w zastosowaniu instrumentalnej detekcji nieszczerości są też uzależnienia od różnego rodzaju używek i leków.

Jeżeli chodzi o warunki psychiczne, wykrywaniu kłamstw wariografem nie mogą być poddane osoby upośledzone umysłowo oraz z zaburzeniami na poziomie moralno-etycznym. Ponadto, od badania zwolnione są osoby po traumatycznych przeżyciach, np. w związku z prowadzonym wcześniej postępowaniem policji, co zaliczane jest do zjawisk indywidualnych.

Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, na którą zwraca uwagę Instytut Badań Wariograficznych. Chociaż ciążą to nie choroba, to należy pamiętać, że kobiety w stanie błogosławionym mogą być poddane badaniom wariografem tylko i wyłącznie za uprzednią zgodą lekarza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne