Z roku na rok coraz popularniejsze stają się e-papierosy. Do ich użytkowania często stosujemy liquidy. Na rynku od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszą się premixy. Producenci oferują wiele smaków oraz rodzajów premixów. Jaka, jest różnica między premixem, a liquidem?

Co to są premixy i czym różnią się od liquidów?

Wiele osób zastanawia się, co to są premixy? Należy najpierw poznać definicję liquidu. Liquid to płyn, który zawiera pewną dawkę nikotyny. Jest stosowany do papierosów elektronicznych. Pod wpływem pracy grzałki zamienia się w mgiełkę, którą wdychamy. Premix charakteryzuje się brakiem zawartości nikotyny. W jego skład wchodzi baza (gliceryna oraz glikol) oraz aromat. Jest to forma gęstsza od liquidów, dlatego nie można go stosować do razu do e-papierosów. Premixy należy rozrzedzić specjalną bazą. Może być ona beznikotynowa lub zawierająca pewną ilość mg nikotyny. Po połączeniu obu płynów, należy porządnie wymieszać, wstrząsając opakowaniem. Wielu producentów zaleca odstawienie gotowego płynu na kilka godzin, w celu dobrego połączenia się składników. Premixy są sprzedawane w opakowaniach, w których pozostawiono miejsce na dodanie bazy. Pozwala to na łatwe połączenie obu płynów, bez konieczności przelewania do innych opakowań. Na rynku oprócz bazy nikotynowej coraz częściej możemy spotkać bazę z zawartością CBD.

W jaki sposób wybrać odpowiedni smak premixów?

Dokonując wyboru odpowiedniego premixa, powinniśmy zwrócić uwagę na swoje preferencje smakowe.  Wybór jest bardzo szeroki od owocowych nut, po tytoniowe czy mentolowe. Jeżeli nie wiemy, który z premixów będzie dla nas odpowiedni, warto rozpocząć swoją przygodę z delikatnymi nutami owocowymi. Nie są one zbyt ostre ani nachalne jak aromaty tytoniowe. Jeżeli jesteśmy miłośnikiem mentolowych smaków, na rynku znajduje się szeroki wybór premixów miętowych. Należy zwrócić uwagę na nazwę produktów, ponieważ mocna mięta czy cold mint, może okazać się zbyt ostra dla osób początkujących. Dla osób, które ograniczyły palenie analogowych papierosów i starają się zastąpić je, stosując e-papierosy, zostały stworzone specjalne nuty tytoniowe. Wiele osób, stosuje również mieszanki premixów jak np. nuty owocowe z miętowymi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.