Strona głównaZdrowieKiedy skorzystać w pomocy psychoterapeuty?

Kiedy skorzystać w pomocy psychoterapeuty?

Często doświadczając negatywnych emocji czy wrażenia utraty kontroli nad własnym życiem zastanawiamy się nad zasięgnięciem opinii z zewnątrz. Wiele osób napotykając problemy natury psychologicznej zastanawia się czy udać się po pomoc do specjalisty. Kiedy rozpoczęcie psychoterapii jest konieczne?

Terapie tak naprawdę może przydać się każdemu, zwłaszcza, kiedy na swojej drodze spotykamy trudne wyzwania. Istnieją jednak szczególne przypadki, kiedy rozpoczęcie psychoterapii jest konieczne. Z pewnością warto udać się do specjalisty, jeśli problemy natury psychicznej uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, utrudniają pracę zawodową czy tworzenie i utrzymywanie zdrowych relacji międzyludzkich. Regularna psychoterapia jest nieodzowna w przypadku zachowań destrukcyjnych, agresji czy uzależnień. Jest wskazana również wszystkim osobom, u których zostały zdiagnozowane zaburzenia np. depresja czy choroba afektywna dwubiegunowa. Kilka wizyt u psychologa pomoże także uporać się z problemami osobom, które nie radzą sobie z ciężką sytuacją czy traumatycznym przeżyciem. Warto również udać się na konsultację, gdy występują natrętne myśli, zaburzenia snu, ataki paniki czy zmiany nastroju.

Powodem do rozpoczęcia terapii może być też chęć rozwoju i pracy nad sobą czy pragnienie walki z własnymi słabościami. W przypadku wahania się nad sensem psychoterapii można umówić się na jednorazową konsultację i w ten sposób przekonać się czy jest ona rzeczywiście potrzebna. Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą służy rozwiązaniu wątpliwości i ułatwia podjęcie decyzji. Kiedy z różnych przyczyn nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnej wizyty w gabinecie, dobrym pomysłem jest terapia online. Z konsultacji przez internet można skorzystać praktycznie z każdego miejsca na świecie nie wychodząc z domu. Terapeuta online może zarówno zapewnić wsparcie w ciężkim momencie, jak i udzielić pomocy długofalowo.

Podsumowując, są osoby, których stan psychiczny wykazuje konieczność odbywania regularnej terapii. Innym wystarczy kilka spotkań w kryzysowych chwilach, a jeszcze innym spotkania z psychologiem wydają się bezcelowe. Warto jednak zastanowić się nad podjęciem psychoterapii, gdyż z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc lepiej zrozumieć siebie i swoje otoczenie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne