Strona głównaZdrowieZ czego wynika cena aparatu USG i jak wybrać najlepszy ultrasonograf

Z czego wynika cena aparatu USG i jak wybrać najlepszy ultrasonograf

Rynek sprzętu medycznego, a w szczególności ultrasonografów w Polsce dynamicznie się rozwija. Coraz szybszy rozwój technologii oraz pojawiające się nowe marki ultrasonografów, nie pomagają w wyborze optymalnego rozwiązania dla określonych potrzeb klinicznych. W jaki sposób wybrać więc idealny aparat USG i z czego wynika cena ultrasonografu – o tym w dzisiejszym artykule.

Jak wybrać najlepszy aparat USG dla Twojej kliniki

Gdy już zdecydujemy o zakupie aparatu USG podstawą jest przygotowanie właściwie skonstruowanej listy potrzeb, jakie ma wypełnić przyszły ultrasonograf. Specjalizacja kliniczna, lista potrzebnych głowic, czy oprogramowania to podstawowe wyznaczniki właściwego wyboru ultrasonografu, spośród tych obecnych na rynku.

Osobną kwestią jest budżet – cena aparatu USG wynika z połączenia takich czynników jak marka, klasa ultrasonografu, ale także konfiguracji, głowic, czy dodatkowych akcesoriów. Ważnym czynnikiem jest także kwestia polityki gwarancyjnej i serwisu – wysokiej jakości obsługa posprzedażowa, jest zazwyczaj wkalkulowana w cenę aparatu USG – jest on zwyczajnie droższy od przedstawicieli marek budżetowych.

Gdzie kupić odpowiedni ultrasonograf?

Podstawową zasadą, jaka powinna przyświecać zakupowi aparatu USG jest renoma marki, oraz zakres funkcjonalności odpowiadający potrzebom klinicznym. Najpewniejszym źródłem zakupu będą autoryzowani dystrybutorzy aparatów USG w Polsce, posiadający oficjalne przedstawicielstwo danej marki.

Z pewnością unikać należy ultrasonografów z nieznanego źródła lub niewiadomej marki. Tego typu zakup, nawet mimo atrakcyjnej ceny, może skutkować brakiem serwisu aparatu USG lub problemami z egzekucją gwarancji w przyszłości.

Podsumowanie – jak przygotować się do zakupu ultrasonografu i jak ustalić cenę aparatu USG?

Podsumowując, aby wykonać właściwe przygotowanie do zakupu ultrasonografu należy z pewnością stworzyć własną analizę potrzeb. Na cenę aparatu USG składa się nie tylko sam ultrasonograf, ale także głowice do aparatu USG jak również niezbędne aplikacje oraz inne dodatki właściwe do danej specjalizacji medycznej. Z pewnością warto przed podjęciem finalnej decyzji wykonać bezpłatną instalację testową aparatu USG, którą oferuje większość renomowanych producentów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne