Strona głównaZdrowieSposób na bóle migrenowe - czy istnieje skuteczny?

Sposób na bóle migrenowe – czy istnieje skuteczny?

Migrena sama w sobie nie jest jednostką chorobową. Jest natomiast zespołem objawów, które występując jednocześnie bądź bezpośrednio jeden po drugim, mogą oznaczać, że cierpisz na tzw. migrenowe bóle głowy.

Powszechnie wiadomo, że z migrenami bardzo ciężko się uporać i nawet silne środki farmakologiczne nie zawsze uśmierzają dolegliwości. Czy istnieje niezwodny sposób na pozbycie się migreny?

 

Przyczyny występowania migreny

Migrenowe bóle głowy to zespół objawów, na które składają się:

  • Bardzo silny, pulsujący ból głowy
  • Lokalizacja bólu jest tylko po jednej stronie
  • Ból zaostrza się podczas wykonywania ruchu
  • Bólowi głowy towarzyszą mdłości lub wymioty, nadwrażliwość na dźwięki lub światło

Dodatkowo, części epizodów migrenowych może towarzyszyć także tzw. aura. Aura polega na zaburzeniach nerwowych dotykających zwykle wzrok, choć może powodować także zaburzenia w funkcjonowaniu aparatu mowy i zaburzenia czucia.

Aby możliwe było jednoznaczne zdiagnozowanie migreny, lekarz powinien przeprowadzić bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem. Uwzględniając każdy wyraźny objaw, ale także objawy poboczne.

 

Leczenie migrenowych bólów głowy

Aby uśmierzyć migrenowy ból głowy, zwykle konieczne jest przyjęcie silnych środków przeciwbólowych oraz zapewnienie sobie takich warunków wokół, aby mieć możliwość wyciszenia się, bez narażania na dodatkowe bodźce, mogące jedynie nasilać dolegliwości. To jednak jasne, że nie zawsze będziemy mieć taką możliwość, a migrena nie wpisuje się do naszego kalendarza, tym samym, nie jesteśmy tez w stanie przewidzieć kolejnego epizodu. Nawet, gdy towarzyszy mu aura przepowiadająca, zwykle do wystąpienia silnego bólu zostaje nam niewiele czasu.

Także środki przeciwbólowe nie zawsze pomagają. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z migreną przewlekłą, gdy liczba epizodów w miesiącu przekracza 14, nie jest to nawet zdrowe dla organizmu. Jak więc pozbyć się uciążliwych napadów migreny i mieć ten komfort, że nie zaskoczy nas uporczywy i trudny do pokonania epizod?

Jedna z najskuteczniejszych metod leczenie migreny jest ostrzykiwanie okolic skóry głowy i szyi toksyną botulinową. Medycyna estetyczna i kosmetologia udowodniły, że zastosowanie botuliny ma szereg zalet. Także medycyna tradycyjna wpisała toksynę botulinową na listę środków leczniczych. Jest to bowiem bezpieczny dla zdrowia, nieuczulający i nieinwazyjny środek, mający szeroki wachlarz zastosowań.

Pamiętaj jednak, że warunkiem Twojego bezpieczeństwa podczas zabiegu leczenia migreny toksyna botulinową, jest wykonanie go w profesjonalnej klinice, przez lekarza medycyny. Tylko wtedy możesz mieć gwarancję, że miejsca ostrzykiwania zostaną właściwie określone, a sam zabieg zostanie wykonany w sposób prawidłowy i niezagrażający Twoje zdrowiu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne