Strona głównaOdżywianieCzy w stolicy można zjeść dobre burgery?

Czy w stolicy można zjeść dobre burgery?

Burgery kiedyś i dziś

Od kilku lat w różnych regionach Polski można zaobserwować zwiększenie ilości lokali gastronomicznych serwujących burgery. Dawniej przysmak ten był kojarzony z wątpliwej jakości mięsem, z ketchupem i listkiem sałaty, zamkniętymi w miękkiej, lekko słodkawej bułce. Hamburgera w takiej formie można było nabyć w podrzędnych barach lub budkach. Na szczęście współczesne hamburgery niczym nie przypominają wspomnianych „specjałów”. Wiele nowoczesnych lokali specjalizujących się w serwowaniu burgerów wykorzystuje do ich produkcji jedynie wysokiej jakości mięsa wołowego i innych wysokojakościowych składników, w związku z czym ciężko je nazwać fast foodami.

 

Burger na wiele sposobów

W dużych miastach, w szczególnie w Warszawie, można zauważyć jak różne restauracje i bary wręcz prześcigają się pomysłami i oferowanymi kompozycjami. Oprócz burgerów w klasycznej formie, można znaleźć całe mnóstwo różnorodnych wariantów smakowych z burgerem w roli głównej. Niektóre z nich mogą być zaskakujące – np. burger w stylu hawajskim z ananasem, burger z melonem, gruszką i orzechami, bananem i masłem orzechowym, czy z burakiem i serem kozim. Często w menu można znaleźć także opcję dla wegetarian z kotletem warzywnym zamiast wołowego. Możliwości jest bardzo wiele i są one ograniczone jedynie wyobraźnią restauratorów. Z tego powodu powinni być zadowoleni zarówno miłośnicy klasyki, jak i osoby lubiące kulinarne eksperymenty.

 

Gdzie warto się stołować?

Poszukując dobrych i niebanalnych burgerów, dobrym rozwiązaniem jest często kierowanie się do miejsc, które cieszą się dobrą opinią wśród innych smakoszy. W tym celu warto odwiedzić fan page interesującego nas lokalu lub poszukać informacji na jego temat na portalach gastronomicznych. Z kolei odwiedzając dane miejsce, zwróćmy uwagę na to jak prezentują się serwowane danie oraz czy wnętrze lokalu jest czyste. Unikajmy miejsc, w których unosi się zapach przepracowanego oleju, ponieważ aspekt ten nie świadczy zbyt dobrze o jakości serwowanych produktów.

Źródło: https://znajdzlunch.pl/Warszawa/promocje

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne