Strona głównaZdrowieCo nam daje prywatna opieka medyczna?

Co nam daje prywatna opieka medyczna?

Dlaczego warto wykupić pakiet prywatnej opieki medycznej? Zastanowić się należy co ona daje. W sytuacji państwowej opieki medycznej, właściwie jej braku, braku dostępności, długich kolejek i kilkumiesięcznego okresu oczekiwania na wizytę u specjalisty to właściwie jedyny sposób. Zakres pakietów jest bardzo różny, cena za nie również.

Co sprawdzić w zanim wykupimy pakiet?

Sprawdzamy, czy dana sieć placówek ma swoją placówkę w naszym miejscu zamieszkania lub łatwo do niej dotrzeć, dojechać. To podstawa placówka prywatnej opieki medycznej musi być dla nas łatwo dostępna. Jeśli będziemy chorzy musimy szybko do niej się dostać, aby skorzystać z pomocy lekarza.
Sprawdzamy czy dana prywatna opieka medyczna dysponuje specjalistami, którzy nam są potrzebni ze względu na nasze schorzenia, choroby przewlekłe. Jeśli mamy problemy z sercem potrzebny będzie kardiolog, problemy z hormonami – endokrynolog, problemy ze skórą – dermatolog. Dla kobiet ważny będzie ginekolog, dla matek – pediatra.
Prywatna opieka medyczna zapewnia szybki dostęp do diagnostyki, dostęp do podstawowych badań i dostęp do badań specjalistycznych. Sprawdzamy, co jest w pakiecie.
Laboratoria wykonują
– badanie krwi; morfologie, OB., CRP, poziom cholesterolu, poziom glukozy, poziom hormonów np. hormonów tarczycy, hormonów płciowych.
– badanie moczu,
– badanie kału np. na obecność pasożytów, obecność krwi w kale,
– oznaczenia grupy krwi,
– badania przeciwciał, IgM, IgG,
Często poszukiwane są badania USG np. piersi, brzucha, rentgen (RTG), tomografia, rezonans magnetyczny.
Często potrzebna jest usługa stomatologiczna. Sprawdzamy, co jest w pakiecie, a za co będziemy musieli dopłacić, jak często będziemy mogli w ramach pakietu korzystać z tej usługi.
Sprawdźmy co zawiera pakiet podstawowy, co pakiet rozszerzony opieki medycznej. Wtedy świadomie, po szczegółowej analizie dostępnych usług będziemy mogli wybrać pakiet dla nas i dla naszej rodziny.
Wykupienie pakietu medycznego zagwarantuje nam i naszej rodzinie szybki dostęp do lekarzy specjalistów. Pozwoli nam spać spokojnie. To będą dobrze wydane pieniądze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne