Każdy szpital musi dostarczać swoim pacjentom świeże, smaczne i pożywne posiłki. Z reguły placówki te korzystają z usług firm cateringowych sądząc, że w ten sposób ograniczają koszty. Prawdą jest jednak, że inwestycja we własną kuchnię to najbardziej opłacalna opcja, nie tylko pod kątem finansowym.
Jakość i smak przygotowywanych posiłków
Przede wszystkim jedzenie przygotowywane na miejscu jest dużo smaczniejsze i znacznie lepsze jakościowo. Wynika to głównie z tego, że posiłki robione bezpośrednio w placówce, w której przebywają pacjenci, są zawsze świeże i ciepłe. Pracownicy kuchni w szpitalu przygotowują śniadania, obiady i kolacje na przewidzianą dla nich godzinę. Firmy cateringowe zazwyczaj szykują posiłki z dużym wyprzedzeniem, do tego dochodzi droga, którą jedzenie przebywa z miejsca produkcji do miejsca odbioru, co w konsekwencji powoduje, że dania są wychłodzone. To z kolei przekłada się na smak, trudno bowiem, żeby zimna zupa czy mięso smażone na oleju po upływie dwóch godzin smakowały dobrze… Posiadając kuchnię w szpitalu, możemy serwować pacjentom świeżo przygotowane, zawsze ciepłe i aromatyczne dania, co bez wątpienia przełoży się na ich dobre samopoczucie.
Sprawdzony skład = zdrowy, wartościowy posiłek
Zamawiając jedzenie u firm cateringowych nigdy nie mamy pewności co do użytych do produkcji składników. Niestety w gotowych posiłkach często można wyczuć nieświeże warzywa, nadpsute owoce, zeschłe ciasto czy mięso. Takie wrażenia mogą skutecznie odebrać apetyt, a przecież chorzy i rekonwalescenci wymagają szczególnej dbałości o dietę. Nad jedzeniem przygotowywanym bezpośrednio w szpitalu mamy pełną kontrolę, co daje nam pewność, że serwowane posiłki składają się wyłącznie ze świeżych, odpowiednio dobranych produktów. Dzięki temu dania serwowane pacjentom są pożywne, pełne wartości odżywczych, a przy tym smaczne.
Zwrot kosztów inwestycji
Nie ma co ukrywać – profesjonalna kuchnia nie należy do tanich inwestycji. Sprzęt musi być wykonany z odpowiednich komponentów, zapewniać bezpieczeństwo pracowników, higienę pracy, odznaczać się wysoką wydajnością i niezawodnością. Wszystkie te cechy wpływają na cenę urządzeń, ale jednocześnie opłacalność ich zakupu. Dlaczego? Takie profesjonalne sprzęty to zakup na długie lata. Dodatkowo odchodzą takie wydatki jak chociażby koszty transportu czy opakowań na wynos. Niektóre urządzenia łączą w sobie tak wiele funkcji, że można w nich przyrządzić niemal każdy posiłek. Do takich sprzętów zaliczają się piece konwekcyjno-parowe.
Urządzenie doskonałe
Już od kilku lat wiodą prym wśród urządzeń kuchennych i są docenianie przez najwybitniejszych szefów kuchni. Piece konwekcyjno-parowe to urządzenia bliskie ideałowi. Szeroki zakres możliwości obróbki pozwala na przygotowywanie wielu rodzajów posiłków, łącznie z tymi na parze. Godnym uwagi jest piec konwekcyjno-parowy Unox posiadający opcję zapisana aż do 256 programów. Urządzenie to przystosowano do pracy ciągłej i zainstalowano w nim 5 trybów obróbki: konwekcyjną, mieszaną parową i konwekcyjną, mieszaną konwekcyjną z wykorzystaniem wilgotnego powietrza, parową oraz z wykorzystaniem suchego powietrza. Sterowanie piecem ChefTop Mind.Maps One jest bardzo proste dzięki dużemu, czytelnemu, dotykowemu wyświetlaczowi LCD.
Bardzo ważny aspekt stanowi materiał, z którego zrobione jest urządzenie. Piec firmy Unox został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304, bardzo wytrzymałej i łatwej w utrzymaniu czystości, co decyduje o jego trwałości i higieniczności. W urządzeniu pomyślano o maksymalnym komforcie użytkowania, dlatego drzwi można blokować w 3 różnych pozycjach – 60°, 120° lub 180°. Dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa piec wyposażono w system autodiagnozy, termiczny wyłącznik bezpieczeństwa i zbliżeniowy wyłącznik drzwiowy. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w modelu ChefTop Mind.Maps One sprawiają, że piec ten osiąga niebywałe na tle innych urządzeń możliwości przy minimalnym wykorzystaniu energii elektrycznej.
Jak zatem widać piece konwekcyjno-parowe to niezawodne urządzenia, których zakup niewątpliwie stanowi opłacalną inwestycję. Z ich pomocą przyrządzimy bardzo zróżnicowane dania, nie tylko typowe dla zwykłych pieców, ale także warzywa i mięso na parze czy delikatne potrawy rybne, czyli posiłki lekkostrawne i pełnowartościowe, najlepsze w przypadku diety osób chorych i rekonwalescentów. Urządzenie profesjonalnej kuchni w szpitalu to doskonałe rozwiązanie, niosące ze sobą same korzyści – finansowe, jakościowe i zdrowotne.