Strona głównaZdrowieDobrze prosperujący gabinet stomatologiczny – gdzie znajduje się klucz do sukcesu?

Dobrze prosperujący gabinet stomatologiczny – gdzie znajduje się klucz do sukcesu?

Aby stworzyć gabinet, który będzie dobrze prosperował, trzeba zainwestować – nie tylko w materiały dla stomatologów i solidny sprzęt, ale także w ludzi, chodzi tutaj konkretnie o personel, bo to oni będą stanowić trzon gabinetu.

Pacjenci bardzo cenią sobie gabinety, które są bardzo mocno ukierunkowane na ich potrzeby, starają się zrobić wszystko, aby mogli czuć się swobodnie na fotelu. Wnioski nasuwają się same – pacjenci będą czuli się dobrze tam, gdzie personel będzie otwarty i chętny do pomocy, stomatolodzy cierpliwi i kompetentni. Nic nie uspokaja bardziej spanikowanego pacjenta niż opanowany dentysta, który chętnie tłumaczy kolejność wykonywanych podczas zabiegu czynności i dba o to, aby leczenie przebiegało w zgodzie z pacjentem – za jego zgodą i aprobatą. Należy liczyć się ze zdaniem pacjenta i zadbać o to, aby wszystkie jego obawy zostały maksymalnie rozwiane.

Odpowiednia dbałość o higienę też jest ważna. Pacjenci mają świadomość tego, że w gabinecie jest stały kontakt ze śliną i krwią, a co za tym idzie, łatwo zarazić się jakąś chorobą jeśli sterylność nie zostaje zachowana. Czynnik ryzyka zachorowania odstrasza każdego pacjenta, różnica wynika tylko z faktu odpowiedniej świadomości. Jeżeli stomatolog w trakcie trwania zabiegu wychodzi z gabinetu, dotykając po drodze takich miejsc jak klamka drzwi czy fotel, a wracając nawet nie zmienia rękawiczek na nowe, to jest to dla pacjenta pierwszym sygnałem, że gabinet należy zmienić. Kwestia estetyki i dbałości o porządek w jest równie istotna. Asortyment stomatologiczny – wszelkiego rodzaju narzędzia i podstawowe materiały, które są w zasięgu wzroku pacjenta powinny być poukładane, a narzędzia sterylnie zamknięte. Wielu pacjentów ceni sobie, kiedy dentysta bezpośrednio przy nich dokonuje sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku – to wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i sterylności gabinetu. Warto również pamiętać, aby uprzątnąć gabinet po poprzednim pacjencie, zanim zaproszony zostanie do środka kolejny.

Nie można pominąć kwestii jakości materiałów, jakie stosuje się w gabinecie w trakcie wykonywania zabiegów. W dzisiejszych czasach, kiedy rynek prze coraz bardziej w stronę jakości, żaden gabinet nie może sobie pozwolić na to, aby o ten element nie zadbać. Wiadomym jest, że jakość bardzo często idzie w parze z ceną, warto zatem znaleźć dobry sklep, jak sklep online DentalTree, gdzie ceny są konkurencyjne, a jakość towaru na najwyższym poziomie.

Nie należy się obawiać, że wyższa cena odstraszy pacjenta. Jeśli w efekcie pacjent wyjdzie z gabinetu stomatologicznego zadowolony, to z pewnością chętnie wróci do niego ponownie.

Temat nie został wyczerpany, bardzo wiele zależy indywidualnie od indywidualnego podejścia pacjentów, dlatego warto jest uważnie słuchać, a nawet spróbować dyskretnie dopytać, czy pacjent czuje się na fotelu komfortowo i czego wymaga od dentysty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne