Fizjoterapeuta

Współcześnie coraz więcej osób ma problemy z układem ruchu. Siedzący tryb życia lub też przeciwnie – praca fizyczna wymagająca dźwigania ciężkich przedmiotów, szkodzi kręgosłupowi. Jeśli do tego dochodzi brak aktywności fizycznej dostosowanej do potrzeb organizmu, wówczas problemy zdrowotne zaczynają się pogłębiać. Również stres jest przyczyną spiętych mięśni, co odczuwamy przede wszystkim w okolicy ramion, szyi i żuchwy. Napięcia w obrębie układu ruchu mogą wynikać także z wad postawy, takich jak np. skolioza. Powszechne są także problemy spiętej żuchwy wynikające m.in. z nieprawidłowego ułożenia zębów. Wyżej wskazane schorzenia zdrowotne skutkują kolejnymi dolegliwościami np. bólami głowy z powodu napiętych mięśni ramion i szyi oraz zwyrodnieniami kości.

Również sportowcy cierpią z powodu problemów z układem ruchu, ale zazwyczaj w ich przypadku dotyczy to urazów i kontuzji będących wynikiem zbyt intensywnego treningu lub wypadku.

Wielość różnego typu problemów zdrowotnych pojawiających się w rejonie twarzoczaszki lub kręgosłupa powoduje konieczność udania się na konsultację lekarską. Niestety system opieki zdrowotnej w Polsce jest na tyle przeciążony, że pacjent skierowany przez lekarza pierwszego kontaktu do ortopedy musi długo oczekiwać na wizytę u specjalisty. Problem zdrowotny w tym czasie się pogłębia i czasem powoduje dolegliwości bólowe utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Z tej przyczyny wiele osób korzysta prywatnie, poza NFZ z pomocy fizjoterapeutów, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na pomoc medyczną.  Wykwalifikowany fizjoterapeuta dysponuje technikami przynoszącymi ulgę w bólu. Jedną  z nich jest dobrze wykonany masaż, który połączony z mobilizacją punktów spustowych (uwalnianiem napięcia z miejsc, gdzie się ono gromadzi) poprawia nie tylko stan mięśni i układu ruchu, ale przynosi odprężenie i zdecydowaną poprawę samopoczucia.

Fizjoterapeuta pokazuje również ćwiczenia, jakie pacjent może wykonywać w domu, aby samodzielnie i regularnie walczyć z dolegliwościami, wspierając tym samym terapię prowadzoną w gabinecie.

Obecnie pomoc ze strony specjalistów pracujących poza NFZ możemy uzyskać nie tylko w metropoliach, ale również w mniejszych miejscowościach.

Leczenie, jakie zapewnia fizjoterapeuta Świdnica, Swarzędz, Lubin i inne małe miasteczka są w stanie zaoferować swoim mieszkańcom.

Warto korzystać z takiej pomocy, ponieważ zdrowie mamy tylko jedno, a zły stan kręgosłupa i okolic twarzy może poważnie zakłócić funkcjonowanie i samopoczucie.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne