Strona głównaZdrowieCo warto wiedzieć o spożywaniu ślimaków

Co warto wiedzieć o spożywaniu ślimaków

Ślimaki jako potrawa mogą budzić różne emocje i skojarzenia. Dla niektórych są egzotycznym przysmakiem, dla innych natomiast wydają się kontrowersyjnym produktem kulinarnym. Tymczasem są one smakołykiem znanym od dawna. Obecnie są kojarzone przede wszystkim z przysmakiem serwowanym we Francji, jednak ich popularność powoli rozprzestrzenia się także na inne kraje.

W jakich krajach są spożywane ślimaki?

Ślimaki jako pożywienie mają swoje miejsce w kuchni wielu krajów na całym świecie. Choć może to wydawać się zaskakujące, są one cenione i spożywane w różnych kulturach. Oprócz tradycji kulinarnej we Francji, ślimaki są również popularne w innych europejskich krajach, takich jak Włochy, Belgia, Holandia, Portugalia i Hiszpania. Poza Europą, jadalne ślimaki są obecne w kuchni japońskiej, chińskiej oraz w wielu krajach afrykańskich, takich jak Nigeria, Ghana czy południowa część Czarnego Lądu. Każda z tych kultur ma swoje własne tradycje i techniki przygotowania, które nadają unikalny smak i charakter tym wyjątkowym przekąskom.

Jaki smak i wartości odżywcze mają ślimaki?

Smak ślimaków bywa porównywany do smaku mięsa drobiowego, krewetek i innych owoców morza, takich jak małże. Mięso hodowlanych ślimaków jest delikatne, miękkie i łatwo poddaje się obróbce termicznej. Z reguły są pieczone, duszone, grillowane lub smażone.

W 100 gramach mięsa ślimaków znajduje się aż 25 gramów białka i zaledwie 2 grama tłuszczu, który zawiera znikomą zawartość cholesterolu.

Ślimaki jako niekonwencjonalny pomysł na prezent lub uświetnienie menu podczas uroczystego spotkania

W Polsce można zaobserwować rosnące zainteresowanie ślimakami. Z reguły są postrzegane jako niebanalny pomysł na prezent.  Ich egzotyczny charakter i niezwykłość przyciągają uwagę, stając się nietuzinkowym dodatkiem do różnego rodzaju spotkań lub do paczek prezentowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne