Strona głównaZdrowieLeczenie ortodontyczne – kiedy skorzystać z pomocy ortodonty?

Leczenie ortodontyczne – kiedy skorzystać z pomocy ortodonty?

Ortodoncja jest działem stomatologii, który specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu, korygowaniu nieprawidłowego ustawienia zębów oraz leczeniu wad szczękowo-twarzowych. Czasami wady tego typu utrudniają na codzienne funkcjonowanie (np. powodując ból). Często jednak problem tego typu wpływa wyłącznie na aspekty estetyczne. W efekcie pacjenci zwlekają i zastanawiają się czy należy skorzystać z pomocy ortodonty. Wychodząc temu pytaniu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy, kiedy warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne.

Kiedy zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

Przede wszystkim, warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne, gdy masz jakiekolwiek problemy ze zgryzem lub szczęką. Leczenie ortodontyczne zdecydowanie jest zalecane, jeśli masz problemy z żuciem, połykaniem lub gdy wada zgryzu utrudnia swobodne mówienie. Innymi słowy, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort lub ból zdecydowanie powinieneś zgłosić się do stomatologa lub ortodonty.

Czasami jednak problemy natury ortodontycznej nie powodują żadnego dyskomfortu, ale sprawiają, że uśmiech nie wygląda zbyt estetycznie. Również w takich przypadkach pomoc ortodonty jest wysoce zalecana. Poprawa wyglądu uzębienia może wpłynąć na Twoją samoocenę, ogólne zdrowie i samopoczucie. Poprawa uzębienia może być również korzystna dla zdrowia jamy ustnej.

Warto odnotować, że poprawne ustawienie zębów pozwala na łatwiejsze szczotkowanie i nitkowanie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy i chorób dziąseł.

Skorzystaj z profesjonalnego leczenia ortodontycznego i zyskaj piękny, zdrowy uśmiech. Sprawdź ofertę leczenie ortodontyczne Opole.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Według prostej klasyfikacji rodzaje aparatów ortodontycznych można podzielić w następujący sposób:

1) Aparaty zdejmowane – zwykle wykorzystywane do leczenia ortodontycznego dzieci i młodzieży. Jest to rozwiązanie pomocne do leczenia wad zgryzu oraz do niezbyt skomplikowanego ustawienia uzębienia.

2) Aparaty stałe – składają się z elementów, które są wykonane z metalu lub plastiku i są przymocowane do zębów). Noszenie aparatu tego typu zwykle trwa od około 2-3 lata.

3) Przeźroczyste nakładki – nowatorski system ortodontyczny, który wykorzystuje zdejmowane, przezroczyste, wygodne i komfortowe nakładki. Jest to wybór dla osób wybory dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie i wygodzie.

 Jak wybrać dobrego ortodontę?

Przede wszystkim warto przeanalizować doświadczenie ortodonty oraz zakres usług. Innymi słowy trzeba sprawdzić, czy ortodonta specjalizuje się w tych usługach, których konkretnie potrzebujesz. W tym celu można poczytać opinie oraz wybrać się pierwszą wizytę konsultacyjną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne