Strona głównaZdrowieJak dbać o uzębienie?

Jak dbać o uzębienie?

Uśmiech to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Uśmiechając się, wyrażamy swoje emocje i zyskujemy przychylność ludzi. Żeby jednak uśmiech był piękny trzeba o niego dbać. Dlatego też wychodząc temu naprzeciw przedstawiamy kilka prostych uniwersalnych wskazówek dla każdego kto chce dbać o uzębienie. 

Higiena jamy ustnej

Podstawą dbania o uśmiech jest oczywiście higiena jamy ustnej.  Używanie preparatów do higieny jamy ustnej, takich jak pasty do zębów, płyny do płukania ust i nici dentystyczne, pozwala na skuteczne oczyszczenie powierzchni i przestrzeni pomiędzy zębami oraz wnętrza jamy ustnej. Środki te pomagają w zniwelowaniu poziomu naturalnego procesu zużywania się zębów.

Profilaktyka

Profilaktyka to kluczowy element stomatologii. Z reguły rekomendowane jest odwiedzanie dentysty, co najmniej dwa razy w roku.  Należy regularnie odwiedzać stomatologa, aby dokładnie sprawdzić stan zdrowia zębów oraz szybko wykryć stany chorobowe zębów (w tym próchnicę). Poza tym, systematyczne kontrole pozwolą także zadbać o czystość i biel szkliwa.

Dodatkowo, stomatolog (np. stomatolog warszawa) może zaproponować usługi profilaktyczne, takie jak skaling lub fluoryzacja. Skaling to usługa polegająca na usuwaniu kamienia nazębnego i płytki nazębnej, których zanieczyszczenia przyczyniają się do powstawania próchnicy. Fluoryzacja jest to proces wystawiania zębów na działanie fluoru. Dzięki takiemu zabiegowi następuje reminalizacja szkliwa i zmniejszana jest populacja bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian próchniczych.

Leczenie

Higiena i profilaktyka to bez wątpienia fundament do dbania o zęby, ale nie można pominąć faktu, ze czasami stomatolog może wskazać zabiegi, w celu wyleczenia zębów lub stanów zapalnych. Przykładowe zabiegi to leczenie kanałowe lub wyleczenie próchnicy.

Niektóre zabiegi niekoniecznie muszą dotyczyć stanów chorobowych, lecz mogą być podyktowane aspektami estetycznymi. Przykładem jest wykorzystanie aparatów na zęby, wybielanie zębów, a także zastosowanie licówek, koron cyrkonowych lub implantów.

Podsumowując, łącząc higienę, profilaktykę i leczenie pod okiem stomatologia i ortodonty można kompleksowo zadbać o stan uzębienia i ładny uśmiech.

Więcej można przeczytać na: dentysta warszawa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne