Strona głównaZdrowieLeczenie osoczem bogatopłytkowym

Leczenie osoczem bogatopłytkowym

Felkner Estetyczna

Felkner Estetyczna oferuje kompleksową ofertę z dziedziny stomatologii oraz medycyny estetycznej. Gabinet powstał w 2004 jako odpowiedź na zapotrzebowanie najbardziej wymagających pacjentów na usługi najwyższej klasy. Felkner Estetyczna korzysta z ogromnego doświadczenia i wiedzy specjalistów z dziedziny dermatologii, psychodietetyki, psychologii oraz periodontologii. Gwarantuje to pewność zabiegów na światowym poziomie.

Zalety leczenia osoczem bogatopłytkowym

Podczas zabiegu pozyskiwane z krwi pacjenta jest osocze bogatopłytkowe, niezwykle cenne źródło czynników i komórek wzrostu, które biostymuluje nasze ciało do rewitalizacji. Długotrwałe efekty zabiegu połączone z brakiem ryzyka sprawiły, że na leczenie osoczem bogatopłytkowym decyduje się coraz większa liczba osób.

Zabieg ten nie jest wyłącznie domeną medycyny estetycznej. Z szybkich i widocznych efektów korzystają często specjaliści z dziedziny ortopedii – na przykład sportowcy, chcący w krótkim czasie wrócić do pełnej sprawności po skręceniu stawów czy lekkim uszkodzeniu ścięgien. Leczenie osoczem bogatopłytkowym nierzadko zastępuje długoletnią rehabilitację, a nawet operacje. Także stomatologia i kardiologia pełnymi garściami czerpią z dorobku tego ekstraktu z płytek krwi. Ten typ leczenia spotkać można nawet w… okulistyce! Leczy się za jego pomocą zespół suchego oka, a także niektóre dolegliwości rogówki.

Osocze bogatopłytkowe znakomicie sprawdzi się w leczeniu blizn potrądzikowych, zmniejszaniu objętości policzków, przede wszystkim jednak w niwelowaniu widocznych oznak starzenia się skóry: kurzych łapek, zmarszczek, fałdek, zapadnięć. Poprawi ponadto tempo regeneracji skóry po innych zabiegach.

Na czym polega zabieg?

Po pobraniu niedużej ilości krwi od pacjenta następuje jej odwirowanie w specjalnie do tego celu zaprojektowanej wirówce. Kolejnym etapem jest dołożenie aktywującego płytki krwi czynnika. Następnie przechodzi się do samego zabiegu. Może nim być korekcja zmarszczek, maska regenerująca lub mezoterapia.

Więcej na: http://felknerestetyczna.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne