Strona głównaLifestyleRedukowanie przebarwień i rozjaśnianie skóry dermokosmetykami

Redukowanie przebarwień i rozjaśnianie skóry dermokosmetykami

Dermokosmetyki służą do pielęgnacji skóry o szczególnych potrzebach. Doskonale sprawdzają się przy cerze wrażliwej, atopowej oraz skłonnej do przebarwień.  Kosmetyki przebadane przez specjalistów przygotowane są ze składników aktywnych, które działają lecznico, ale także pozwalają na przeciwdziałanie procesom starzenia. Nie tylko leczą i pielęgnują, ale także rozjaśniają skórę, która staje się bardziej promienna, zdrowsza i widocznie młodsza.

W terapii odmładzającej bardzo często stosuje się dermokosmetyki, gdyż w ich składzie można odnaleźć substancje doskonale działające na skórę. Należą do nich m.in. witamina C, kwas azelainowy czy retinoidy.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki swoją nazwę zawdzięczają połączeniu dermatologii i kosmetologii. Są to produkty dostępne w aptekach, gdyż zostały przebadane pod kątem działa substancji aktywnych. Trudno jednoznacznie zakwalifikować je do grupy preparatów kosmetologicznych czy medycznych, gdyż zostały stworzone przez biologów, chemików i kosmetologów, przez co nie tylko pielęgnują, ale mają także działanie lecznicze. Podstawowa różnica między dermokosmetykami i produktami drogeryjnymi polega na wykorzystaniu składników odżywczych.

Przebarwienia – jak je redukować?

Redukowanie przebarwień może się odbywać przy użyciu dermokosmetyków, np. z serii Azelac RU, która nie tylko reguluje zaburzenia pigmentacyjne na skórze, ale także niweluje oznaki fotostarzenia. Dermokosmetyki nadają się także w przypadku hiperpigmentacji pozapalnej, np. po trądziku. Można je także stosować przy ekspozycji na słońce, jeśli wcześniej użyje się filtra UV.

Rozjaśnianie skóry witaminą C

Rozświetlona skóra wygląda na młodszą i o wiele zdrowszą. Aby uzyskać taki efekt, można ją wspomagać witaminą C, która jest obecna w wielu dermokosmetykach, np. w C-VIT marki Sesderma. Skuteczność tych produktów wynika z zastosowania nanotechnologii, dzięki której substancje aktywne przenikają nawet do głębokich warstw skóry. Sama witamina C działa jak przeciwutleniacz, czyli niweluje działanie wolnych rodników odpowiadających za starzenie się. Nazywana jest także witaminą młodości, gdyż sprzyja regeneracji kolagenu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Stymuluje także naczynia krwionośne, dzięki czemu jest idealna w terapii naczynkowej.

Sprawdź linię dermokosmetyków marki Sesderma które pomogą Ci w walce z przebarwieniami – https://www.sesderma.pl/kategorie/przebarwienia

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne