Strona głównaZdrowieOpisy istotnych zabiegów laryngologicznych

Opisy istotnych zabiegów laryngologicznych

Medycyna jest istotną gałęzią nauki, skoro dzięki niej możemy liczyć na wyleczenie z różnych chorób. Jednak dzieli się ona na wiele różnych dziedzin, z którymi zapoznanie się jest czymś wartościowym. Wspomnę tutaj o kilku ważnych operacjach wykonywanych przez laryngologa, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Jaki jest cel operacji przegrody nosa?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o operacji przegrody nosa. W przypadku gdy nos nie jest drożny wykonuje się ten zabieg. Poprawia on komfort oddychania, zmniejsza chrapanie, a także objawy bezdechu. Można więc sobie wyobrazić jak istotny jest to zabieg, skoro komfort tak podstawowej czynności związanej z ludzkim organizmem jak oddychanie jest poprawiony. Ten zabieg wykonywany jest w przypadku skrzywienia przegrody nosa, czemu przeciwdziała dobry laryngolog Poznań okazuje się miejscem w którym pracuje wielu specjalistów zajmujących się tego rodzaju przypadkami. Jeśli chodzi o znieczulenie może ono być ogólne lub tez miejscowe.

W jakich przypadkach usuwa się śliniankę?

Równie istotnym zabiegiem jest usuwanie ślinianki. Wykonuje się to w przypadku guza lub też przez stan zapalny o charakterze przewlekłym. Jeśli guz jest łagodny usuwa się całą śliniankę, jednak w przypadku złośliwych należy też wykonać resekcję otaczających tkanek oraz węzłów. Ten zabieg jest wykonywany w znieczulaniu ogólnym. Istotną sprawą jest to, że nie ma alternatywnej metody leczenia w przypadku tych chorób.

Kiedy wykonywana jest operacja zatoki szczękowej?

Jeśli pacjent cierpi na przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej najlepiej zastosować jej oczyszczenie drogą endoskopową, jednak niekiedy jest to możliwe. Właśnie wtedy korzysta się z operacji zatoki szczękowej. Także w przypadku podejrzenia nowotworu jest to stosowany zabieg, ze względu na chęć pobrania wycinka do badań. Jest to istotna operacja która może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub też miejscowym.

Wartość tych zabiegów jest niezwykle wysoka

To zaledwie krótkie opisy poszczególnych rodzajów operacji. Trzeba wiedzieć, że każda z nich jest niezwykle istotna jeśli chodzi o zdrowie pacjenta. Jak zostało przedstawione w ich opisach, nie ma alternatywnych metod leczenia, dlatego też nie można lekceważyć wartości tych zabiegów. Oczywiście kluczowe jeśli chodzi o powodzenie danej operacji jest doświadczenie laryngologa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne