Strona głównaZdrowieLeczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci - zalety zabiegu

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci – zalety zabiegu

Większość dzieci odczuwa duży stres związany z wizytą u stomatologa. Wciąż mało rodziców zdaje sobie sprawę, że u dzieci powyżej 3 roku życia można stosować znieczulenie ogólne, które pozwala bezstresowo przespać cały zabieg.

Leczenie dentystyczne w znieczuleniu ogólnym

Najmłodsi pacjenci bardzo często odczuwają duży lęk przed zabiegiem w gabinecie stomatologicznym. Lęk ten objawia się oporem przed podjęciem leczenia. Bardzo ważne jest, aby rodzice oraz personel gabinetu stomatologicznego zadbali o zbudowanie przyjaznej i komfortowej atmosfery w gabinecie dentystycznym. Czasami jednak nawet największy wysiłek w kierunku zbudowania komfortowej atmosfery nie przynosi skutku i w takich przypadkach można skorzystać z możliwości jakie daje znieczulenie ogólne.

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci praktycznie nie różni się niczym od tradycyjnego zabiegu, który zazwyczaj wykorzystuje tradycyjne znieczulenie stomatologiczne. Istotne jest to, żeby dziecko nie spożywało posiłków na kilka godzin przed planowaną wizytą. Leczenie odbywa się w towarzystwie anestezjologa, który przeprowadza niezbędne badania kwalifikujące pacjenta do leczenia w znieczuleniu.

Jakimi zaletami charakteryzuje się leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci?

Niewątpliwie główną zaletą jest to, że dziecko nie musi znosić stresu jaki wiąże się z zabiegiem w gabinecie dentystycznym. Ponadto, dzięki znieczuleniu ogólnemu dentysta jest w stanie sprawnie i precyzyjnie przeprowadzić wszelkie procedury bez obaw o powodowanie stresu u pacjenta. Praktyka pokazuje, że leczenie zębów u dzieci podczas narkozy jest bardziej precyzyjne i kompleksowe, gdyż bez żadnych problemów można za jednym razem wyleczyć nawet kilka zębów.

Leczenie zębów u dzieci w znieczuleniu ogólnym to przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, gdyż nad bezpieczeństwem czuwa anestezjolog. Po drugie, jest to rozwiązanie, które nie wiąże się z żadnym bólem ani dyskomfortem fizycznym. Stres związany z wizytą u stomatologa jest zredukowany do minimum.

  • Bezpieczeństwo gwarantowane przez anestezjologa.
  • Bezbolesne leczenie.
  • Brak stresu podczas leczenie w gabinecie stomatologicznym.
  • Najwyższa dbałość o zachowanie przyjaznej i komfortowej atmosfery.
  • Możliwość kompleksowego leczenia kilku zębów za jednym razem, dzięki czemu można ograniczyć częstotliwość wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Gdzie można udać się na leczenie w znieczuleniu ogólnym?

Znieczulenie ogólne jest coraz częściej stosowane przez gabinety stomatologiczne dbające o jak najwyższy komfort obsługi najmłodszych pacjentów. Jednym z przykładów jest gabinet stomatologiczny w Gdańsku, który prowadzi dr n. med. Adam Ziemlewski. Gabinet ten jest położony przy ulicy Kartuskiej, w Internecie jest możliwy do znalezienia np. pod frazą leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym gdańsk. Jest to jedna z najnowocześniejszych klinik w Polsce. Pacjenci mogą liczyć na najwyższy poziom opieki. Można być pewnym, że personel zrobi wszystko by wizyta przebiegła w komfortowej atmosferze pozbawionej stresu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne