Strona głównaZdrowieImplanty stomatologiczne – co warto o nich wiedzieć?

Implanty stomatologiczne – co warto o nich wiedzieć?

Implanty dentystyczne są wykorzystywane do zastąpienia zębów. Celem wymiany zęba na implant jest zarówno aspekt funkcjonalny jak i estetyczny. Przed zdecydowaniem się na implanty warto zapoznać się z podstawową wiedzą na temat leczenia implantologicznego.

Czym są implanty zębów? 

Najprościej rzecz ujmując implanty to metalowe śruby, które zostają chirurgicznie wszczepione w kość pod dziąsłem. Dzięki implantom możliwe jest zamontowanie sztucznych zębów. Implanty dobrze spełniają swoją funkcję, gdyż są mocno osadzone w jamie ustnej. Dzięki czemu jak najbardziej nadają się np. do spożywania posiłków. Implanty uchodzą za komfortowe rozwiązanie, ich noszenie według wielu opinii przysparza mniej trudności niż ma to miejsce w przypadku koron oraz tak zwanych mostów. Stomatolodzy z reguły uważają implanty są skuteczne i bezpieczne rozwiązanie.

Co ciekawe, prawidłowo wszczepione implanty mogą służyć nawet dożywotnio. Jednak podstawą jest odpowiednia higiena oraz dbanie o usuwanie ewentualnych osadów lub kamienia. Czasami implanty ze względu na zużycie mogą wymagać wymiany.

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty uchodzą za bezpieczne rozwiązanie. Współczesna stomatologia ma naprawdę wiele danych na temat tego jak implanty sprawdzają się w praktyce. Szacuje się, że zaledwie kilka procent implantów się nie przyjmuje co zazwyczaj jest powiązane ze słabym stanem kości w miejscu implantowania lub problemem mogą być choroby, które mają wpływ na utrudnione gojenie (np. cukrzyca). Nieco częściej implanty słabiej się przyjmują u osób palących.

Co istotne, żeby zakwalifikować się do wszczepienia implanty należy mieć skończone około 18 lat. Jest to powiązane z tak zwaną dorosłością kostną.

Jaka jest cena implantów?

Ceny implantów są tematem, który szczególnie często interesuje pacjentów. Trzeba przyznać, że ceny bywają mocno zróżnicowane. Z reguły w mniejszych miastach lub w mniejszych gabinetach dentystycznych ceny bywają niższe niż w dużych miastach (np. implanty warszawa). Z reguły cena oscyluje w granicach 2-4 tysięcy złotych. Natomiast zdarzają się zarówno tańsze jak i droższe gabinety dentystyczne.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne