Strona głównaZdrowieRehabilitacja seniora

Rehabilitacja seniora

Osoby starsze z racji swojego wieku i chorób często wymagają stałej fachowej opieki i profesjonalnej rehabilitacji. Członkowie rodziny nie zawsze są w stanie im to zapewnić i wtedy z pomocą przychodzi dom seniora.

Dom dla osób starszych.

Dom dla osób starszych Grębiszew jest miejscem oferującym całodobową fachową opiekę nad seniorem. Ogród zapewniający miejsce do odpoczynku, a także budynek bez barier architektonicznych umożliwiają spokojne spacery dla każdego seniora. Do tego pracownicy gotowi do pomocy przy czynnościach higienicznych, podczas posiłku oraz kiedykolwiek, gdy senior po prostu potrzebuje pomocy. Często też organizowane są wyjazdy do teatru czy pokazy filmowe. Dzięki temu mieszkańcy mają okazję zorganizowania sobie czasu pomiędzy posiłkami według własnych upodobań. Wiele też zyskują na nawiązywaniu kontaktów społecznych tak potrzebnych w tym wieku. Rodziny mają możliwość odwiedzania swoich biskich, a nawet zabrania ich na spacery, wyjazdy czy święta do domu.

Rehabilitacja

Dom opieki pod Warszawą oferuje profesjonalnie zaopatrzone gabinety rehabilitacyjne, a także fachową kadrę przygotowaną do pracy z osobami starszymi. Dzięki nim wielu seniorów cieszy się dobrą formą wspierającą utrzymanie jak największej samodzielności. Nawet samodzielne zjedzenie posiłku czy wybranie się na spacer pomaga w zachowaniu pogody ducha i zapobiega marazmowi w jaki często popadają starsi ludzie. Prowadzone są zajęcia ruchowe, takie jak ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem na sali, spacery czy aerobik zaprojektowany specjalnie dla osób starszych. Jest także możliwość zorganizowania grupowego wyjazdu na basen. Ponadto w domu znajdują się gabinety do terapii światłem, ultradźwiękami, a także masażu. Każdy z mieszkańców po badaniach lekarskich i konsultacji z fizjoterapeutą ma indywidualnie ustalanie zabiegi oraz ćwiczenia.

Dom spokojnej starości to nie tylko miejsce sprawowania opieki nad osobą starszą. To też możliwość terapii i rehabilitacji. Tak, by osoba spędzająca swoją jesień życia w takiej placówce mogła jak najdłużej cieszyć się możliwie największą samodzielnością i pogodą ducha.

Więcej na temat domu seniora można przeczytać na: dom opieki z rehabilitacją pod Warszawą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne