Strona głównaZdrowieNa co może pomóc suplementacja za pomocą kolagenu?

Na co może pomóc suplementacja za pomocą kolagenu?

Kolagen jest bardzo ważnym białkiem produkowanym przez nasz organizm. Jest niezbędny dla zachowania sprawnie funkcjonujących stawów, kości czy zębów. Kolagen pomaga także zadbać o korzystny wygląd skóry, włosów i paznokci. Niestety, z wiekiem nasz organizm syntezuje coraz mniejsze jego ilości. Warto byłoby zatem dowiedzieć się, co można zyskać dzięki suplementacji kolagenu. 

Jakie są wskazania do suplementacji kolagenu?

Włókna kolagenowe zaczynają zanikać już około 25 roku życia i to właśnie w tym okresie wiele osób dostrzega pierwsze skutki niedoboru kolagenu. Z czasem, pojawia się ich jeszcze więcej. Wskazaniami do suplementacji kolagenu będą w szczególności:

  • wiotka i pomarszczona skóra
  • cellulit
  • osłabienie paznokci
  • łamliwość włosów
  • zmniejszenie elastyczności stawów

Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, czy stosujemy kolagen na cellulit, czy na inną przypadłość, efekty będą wszechstronne. Warunkiem jest oczywiście systematyczna suplementacja. Godny polecenia jest na pewno kolagen w formie proszku do rozcieńczenia z wodą.

Na jakie efekty można liczyć?

Jeżeli zastosujemy kolagen na skórę, zapewne będzie nam zależeć na poprawie jej jędrności. Na szczęście, będzie można liczyć nie tylko na poprawę napięcia cery, ale również na wygładzenie drobnych zmarszczek, także tych znajdujących się w okolicy oczu. Dzięki kolagenowi, skóra twarzy stanie się także promienna i pełna zdrowego blasku. Złagodzone zostaną również wszelkie podrażnienia oraz zaczerwienienie naskórka. Stany zapalne powinny zaś zdecydowanie szybciej się goić. Przedstawicielki płci pięknej powinny być także zadowolone ze zmniejszenia widoczności uciążliwej, pomarańczowej skórki.

Suplementacja kolagenu przyczyni się również do poprawy funkcjonowania naszych stawów. Jeżeli słyszymy charakterystyczne trzaski przy poruszaniu się, kolagen powinien pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu. Zmniejszeniu powinny ulec również dolegliwości bólowe. Co ciekawe, dzięki suplementacji kolagenu będzie można także zmniejszyć ryzyko łamliwości kości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne