Strona głównaZdrowieNa czym polega liposukcja laserowa oraz odsysanie tłuszczu?

Na czym polega liposukcja laserowa oraz odsysanie tłuszczu?

Liposukcja jest zabiegiem, polegającym na odessaniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonywana jest liposukcja brzucha oraz ud. Problem z nadmierną ilością tłuszczu można nazwać chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Odpowiedzią na ten problem jest liposukcja. W niniejszym artykule przedstawiamy na czym polega liposukcja laserowa oraz odsysanie tłuszczu.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa uchodzi za bezbolesną metodę, która szybko i skutecznie poprawia jędrność skóry.. Jest to działanie mające na celu usunięcie tłuszczu z określonych części ciała. Najczęściej liposukcja jest wykonywana na brzuch. Poza brzuchem liposukcję można wykonać na piersi, biodra, uda, plecy, okolice pod kolanami, podbródek oraz parę innych części ciała.

Wbrew obiegowym mitom liposukcja nie jest działaniem przeznaczonym dla otyłych pacjentów. Raczej powinna być wykonywana u osób, które mają dobry stan zdrowia.

Zabieg polega na użyciu lasera, który podgrzewa tkankę tłuszczową. W efekcie tłuszcz emulguje i jest odessany. W przypadku małych objętości tłuszcz może wchłaniać się samoistnie bez potrzeby odessania. Taki stan rzeczy możemy zaobserwować np. podczas liposukcji podbródka lub ramion.

Działanie lasera podgrzewa skórę i stymuluje skórę do produkcji kolagenu co wpływa korzystanie na poprawę jej napięcia i tym samym na jej estetyczny wygląd.

Na czym polega odsysanie tłuszczu

Liposukcja laserowa jest ściśle powiązana z drugim krokiem jakim jest odsysanie tłuszczu. Jest to zabieg, który jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym. Lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć w skórze i wprowadza przez skórę kaniulę i głowicę. Następnie odsysany jest zbędny tłuszcz. W ten sposób zazwyczaj usuwa się około 1 – 2,5 litra zbędnej tkanki tłuszczowej. Po udanym zabiegu nakładane są szwy chirurgiczne. Czas wykonania zabiegu trwa około 2 godzin. Po wykonanym zabiegu pacjent musi liczyć się z rekonwalescencją, która zazwyczaj trwa około 4-8 dni.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne