Strona głównaZdrowieNadmierne owłosienie na twarzy a depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie na twarzy a depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie na twarzy w szczególności u kobiet nie wygląda zbyt estetycznie i może powodować psychiczny dyskomfort. W niniejszym artykule wychodzimy temu zagadnieniu naprzeciw sprawdzając jakie są przyczyny nadmiernego owłosienia oraz jak na ten problem odpowiada depilacja laserowa.

Jakie są przyczyny nadmiernego owłosienia na twarzy?

Nadmierne owłosienie na twarzy może mieć różnorodne przyczyny. W przypadku kobiet często wynika z nadmiaru androgenów pochodzących z gruczołów nadnerczy lub jajników. Taki stan zazwyczaj jest powiązany z zaburzeniami hormonalnymi. Poza tym, istotną rolę odgrywają genetyczne predyspozycje.

Czasami problem nie leży w genetyce lub hormonach, lecz w stylu życia. Na przykład niektóre leki takie jak sterydy, leki przeciwpadaczkowe lub antykoncepcyjne mogą powodować nadmierne owłosienie. Pewne znaczenie może mieć również otyłość i stres.

Jak depilacja laserowa odpowiada na problem związany z nadmiernym owłosieniem?

Istnieje wiele metod usuwania niepożądanego owłosienia, które można wykonać samodzielnie w domu. Najprostsze metody to użycie golarki lub pęsety. Do dyspozycji jest też pasta cukrowa, wosk oraz plastry do depilacji. Niestety problem jest taki, że z reguły domowe metody dają krótkotrwały efekt i prowadzą do podrażnień. Dlatego niektóre osoby zmagające się z nadmiernym owłosieniem na twarzy interesują się depilacją laserową.

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania owłosienia, która pozwala uzyskać gładką skórę nawet w tych miejscach, które są wyjątkowo delikatne i narażone na podrażnienia.  W rezultacie depilacja laserowa może obejmować różne części ciała w tym także twarz. Depilacja laserowa twarzy polega na skierowaniu łagodnej wiązki światła laserowego na określony obszar twarzy. Wiązka światła przenika przez skórę, docierając do mieszka włosowego w ten sposób hamuje wzrost włosów w danym miejscu. W rezultacie włosy odrastają wolniej, a po kilku sesjach mogą nawet całkowicie przestać rosnąć.

Przykładowe obszary w obrębie twarzy, które mogą być poddane depilacji laserowej to policzki, baki, broda, górna warga, przestrzeń międzybrwiowa, żuchwa oraz uszy.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, nadmierny owłosienie na twarzy, może mieć różnorodne przyczyny. Główne przyczyny to kwestie genetyczne, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków oraz ogólny stan zdrowia i stres. Odpowiedzią na ten problem może być depilacja laserowa, która pozwala ograniczyć lub nawet całkowicie zahamować wzrost niechcianych włosków. Zabieg tego typu uchodzi za skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które w przeciwieństwie do golenia lub woskowania powoduje niewielką ilość podrażnień.

Warto pamiętać, że depilacja laserowa powinna być poprzedzona konsultacją ze specjalistą, aby omówić przeciwskazania do zabiegu, ocenić indywidualne potrzeby oraz zaplanować indywidualnie dopasowaną strategię depilacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne