Strona głównaZdrowieNajnowsze trendy w szkoleniach dla fizjoterapeutów

Najnowsze trendy w szkoleniach dla fizjoterapeutów

Dobre szkolenie to takie, po którym od razu można przejść do wdrażania wiedzy do codziennego życia zawodowego. Szkolenia z zakresu fizjoterapii, które proponujemy spełniają tę zasadę. Dają wiedzę, poczucie dobrze wykorzystanego czasu, przyczyniają się do większego zadowolenia pacjentów oraz wiedzy zawodowej fizjoterapeutów i masażystów.

 

Najnowsze trendy w szkoleniach dla fizjoterapeutów

Fizjoterapia jest dziedziną rozwojową. Cały czas pojawiają się nowe badania, nowe metody leczenia, sprzęty i tym samym konieczność poszerzania wiedzy. Najlepsze są w tym ceku sprawdzone kursy dla fizjoterapeutów. Zazwyczaj dotyczą one konkretnych zagadnień, nie są ogólne i dają dużą dozę wiedzy praktycznej, do stosowania w codziennej pracy. Pomiędzy kursami, o które klienci pytają najczęściej jest kurs NeuroLock. Tematyką kursu jest technika poprawy reaktywności nerwowo-mięśniowej. Prezentowane są liczne testy, które mają poprawić diagnostykę pacjenta – w gabinecie lekarskim oraz w czasie treningów. Mogą pomóc w określaniu, które części układu ruchowego są najbardziej obciążone i czy to jest przyczyną pojawiającego się ból. Kurs w tym zakresie trwa dwa dni i prowadzony jest przez kilku profesjonalistów. Stanowi doskonały wstęp do szkolenia z Proprioceptive-Deep Tendon Reflex (P-DTR). Tak dobre kursy dla fizjoterapeutów organizowane są także w Katowicach.

 

 

Lepsza wiedza, lepsza praca

Dobrej jakości szkolenia, robienie nie tylko jednego, lecz kilku które uzupełniają się – jak te które proponujemy – ma wiele korzyści. Kursy poszerzają wiedzę przydatną w codziennej pracy z pacjentami, budują zadowolenie pacjentów oraz coraz lepsze wyniki. Do korzystania z organizowanych przez nas spotkań zachęcani są także masażyści, trenerzy personalni oraz osteopaci. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Szeroka oferta pozwala nam na zaznajomienie profesjonalistów z nowymi trendami, np. manipulacją powięzi.  Pokazuje ono nowe, skuteczne sposoby zmniejszana bólu, zarówno pierwotnego, powstałego wraz z urazem, jak i nawracającego. Manipulacja powięzi to technika manualna, polegająca przede wszystkim na uciskaniu odpowiednich punktów układu ruchowego człowieka. Zbliża ją to do akupunktury.

 

 

W służbie kursów, w służbie pacjentów

Zdajemy sobie sprawę, że szkolenia dla fizjoterapeutów nie są tylko dla przyjemności, ale mają wyższy cel. To właśnie one mogą przyczynić się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów oraz do zmniejszenia cierpienia. Szczególnie dobrze z bólem radzą sobie dwudniowe szkolenia Neurorevolution. Głównym zadaniem kursu jest podniesienie kwalifikacji w kwestii pozbywania się urazów oraz dyskomfortu związanego z nimi. Polega przede wszystkim na nauce masażu części ciała od szyi w górę. Jest to odcinek często zaniedbywany.

Szkolenia są przeprowadzane przez profesjonalistów, a w miarę możliwości przez twórców danej metody. Po ukończonej, dwu lub jednodniowej, nauce wydawane są certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych umiejętności i które nie są pustym papierkiem. Są honorowane przez placówki fizjoterapeutyczne. Dobre kursy dla fizjoterapeutów warte są uczestnictwa w nich i późniejszego stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne