Strona głównaUncategorizedPielęgnacja kwiatów

Pielęgnacja kwiatów

Kwiaty – co może być piękniejszego? Być może dlatego jesteśmy letnimi mieszkańcami, hodujemy je nie tylko na naszych działkach ogrodowych, ale także w domu. Jest to szczególnie miłe, gdy śnieg zamyka się za oknem, a piękne kwiaty kwitną w pokoju na parapecie, głównym pytaniem jest, co zrobic zeby kwiaty szybciej sie rozwinely.

Karmienie domowych kwiatów powinno być znacznie częstsze, niż nam się czasem wydaje. Musisz mieć taką potrzebę. Wszystko rośnie w jego przestronnej doniczce. W każdym razie roślina znacznie wyczerpuje ziemię, dlatego potrzebuje dodatkowego opatrunku górnego.

Częścią wyjścia z tej sytuacji będzie okresowy przeszczep w nowe pożywne podłoże lądowe. Ale dostawa składników odżywczych zawartych w tym samym substracie wystarcza na około dwa miesiące, ale nie na pół roku czy roku, jak wierzy wielu początkujących hodowców. A po tych dwóch miesiącach roślina, zwłaszcza jeśli zacznie kwitnąć lub aktywnie rosnąć, musi być karmiona. Jedynymi wyjątkami będą przypadki, w których nadejdzie okres odpoczynku: tymczasowo nie potrzebują dodatkowego odżywiania.

Sygnałem, że musisz natychmiast zacząć ubierać kwiaty w domu, będą następujące znaki:

  • powolny wzrost;
  • słabe wydłużone łodygi;
  • jasne, lekko zabarwione, zbyt małe, opadające liście;
  • niechęć do kwitnienia;
  • niska odporność na choroby, żółknięcie i opadanie liści, pojawienie się na nich różnych plam i inne oznaki złego stanu zdrowia.

Oczywiście lepiej nie wprowadzać takiego stanu zielonych zwierząt domowych. Dlatego porozmawiajmy o tym, jakie naturalne nawozy możemy wykorzystać dla naszych zwierząt domowych i jak dokładnie.

Z lekcji chemii pamiętamy, że cukier rozkłada się na fruktozę i glukozę. Nie potrzebujemy pierwszego, ale drugi, czyli glukoza, wykonuje 2 funkcje jednocześnie. Przede wszystkim służy jako źródło energii dla wszystkich procesów życiowych roślin (oddychanie, wchłanianie różnych składników odżywczych itp.); po drugie, glukoza jest materiałem budowlanym niezbędnym do tworzenia złożonych cząsteczek organicznych. To prawda, jest jedno zastrzeżenie: glukoza jest doskonałym budowniczym tylko wtedy, gdy jest dobrze wchłaniana, co z kolei wymaga dwutlenku węgla. Przy niewystarczającym stężeniu dwutlenku węgla cukier z budowniczego zamieni się w źródło energii dla pleśni, zgnilizny korzeni i tak dalej.

Zamiast cukru możesz wziąć zwykłą glukozę, która jest sprzedawana w aptece – taki górny opatrunek będzie jeszcze bardziej skuteczny. Jedną tabletkę glukozy należy rozcieńczyć w litrze wody. Konieczne jest również podlewanie lub opryskiwanie roślin wodą „glukozową” nie częściej niż 1 raz w miesiącu. Kliknij tutaj, aby dostarczyć kwiaty online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne