Strona głównaZdrowiePoduszki ortopedyczne – czy warto?

Poduszki ortopedyczne – czy warto?

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu, przez co nie przykładamy należytej uwagi do poprawy jakości naszego snu. Miliony Polaków narzeka na problemy z jakością snu lub co jeszcze częstsze – z niedoborem snu. Jeśli również masz problemy z jakością snu i zastanawiasz się czy zakup poduszki ortopedycznej jest dobrym pomysłem to ten artykuł jest dla Ciebie.

Poduszka ortopedyczna

Poduszki ortopedyczne pozwalają zachować odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Tym samym dzięki poduszce mamy odciążone plecy, co skutkuje zredukowaniem bólu w okolicy szyi i karku. To z kolei przekłada się na uniknięciu wielu schorzeń (między innymi wad postawy).

Materiał, z którego jest wykonana poduszka to sprężysta pianka, która jest wygodna i sprawia, że sen jest przyjemniejszy. Jest to rozwiązanie w szczególności polecane osobom cierpiącym na bóle górnych odcinków szyjnych. Wysokiej jakości poduszka stabilizuje kręgi szyjne i zapewnia prawidłową wentylację. Dzięki sprężystemu dopasowującemu się materiałowi głowa nie zapada się zbyt mocno. W trakcie snu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała, jednocześnie nie powoduje uciążliwego ucisku.

Wysokiej jakości sen jest bardzo ważny dla funkcjonowania organizmu

Prawidłowa postawa podczas spania poprawia jakość snu co ma wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Przede wszystkim minimalizujemy ryzyku wad postawy i schorzeń kręgosłupa. Jednocześnie wysoka jakość snu wpływa na mięśnie i układ krążenia. Co z kolei pozwala zmniejszyć szanse na pojawienie się problemów z chorobami serca, nadciśnieniem czy metabolizmem. Niestety niska jakość snu zwiększa ryzyku pojawienia się cukrzycy oraz nowotworu. Warto też odnotować, że wysokiej jakości sen to po prostu gwarancja dobrego samopoczucia i dobrego nastroju.

Podsumowując, powinniśmy pamiętać o tym, żeby zadbać o zdrowy i regularny sen. Chroniczne niedosypianie, chrapanie czy bóle w okolicach karku to problemy bagatelizowane przez wiele osób. Nie warto tego błędu powielać, lepiej zadbać o zdrowy sen już od dzisiaj!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne