Strona głównaOdżywianieSok jabłko-marchew – poznaj jego niezwykłe właściwości

Sok jabłko-marchew – poznaj jego niezwykłe właściwości

Picie soków wyciskanych z warzyw i owoców pozwala, zachować nasz organizm w dobrym zdrowiu i kondycji. Dzięki świeżym sokom dostarczamy wszystkiego co najlepsze oraz niezbędną dawkę potrzebnych składników odżywczych. Połączenie jabłka i marchewki w soku stanowi jeden z ulubionych smaków wszystkich Polaków.

Naturalne właściwości soków jabłkowo-marchewkowych

Niewiele osób wie, że sok jabłko marchew ma zaskakujące właściwości zdrowotne. Badania pokazały, że pozytywnie wpływa na obniżenie występowania ryzyka zachorowania na choroby serca i zawały. Dzieje się tak, gdyż sok jabłkowo-marchewkowy obniża stres oksydacyjny, który najczęściej pojawia się u osób narażonych na pracę w stresie i u osób, które nie dbają o codzienną dietę. Należy pamiętać, że sok jabłko marchew pomaga naszemu organizmowi poprzez obniżenie poziomu „złego” cholesterolu.

Sok jabłko-marchew pomaga i poprawia wzrok

Nie od dziś wiadomo o cudownych właściwościach marchewki i o jej wpływie na nasz aparat wzrokowy. Dzieje się tak ze względu na luteinę, beta-karoten i zeaksantynę. Dodatkowo witamina A, w którą bogata jest marchewka, pływa na ochronę wzroku, szczególnie jest wskazana u osób starszych, których aparat wzrokowy słabnie z wiekiem.

Poprawa skóry a sok jabłko marchew

Należy pamiętać, że systematyczne picie soku jabłko marchew wpływa na zdrowy wygląd skóry. Marchewka nie tylko oddziałuje na jej kolor, ale także wpływa na kondycję skóry. Dzięki sokowi skóra staje się bardziej jędrna, gładka i promienna. Dzięki dużej zawartości marchewki poprawia się także kolor opalenizny, staje się ona głębsza.

Sok jabłkowo-marchewkowy a ochrona wątroby

Warto zwrócić uwagę, że sok na bazie jabłka i marchewki świetnie oczyszcza toksyny, które nagromadziły się w wątrobie. Nie można przecenić znaczenia wątroby dla poprawnego funkcjonowania organizmu ludzkiego, dlatego dbajmy o jej regularne oczyszczenie. Dodatkowo świeży sok warzywno-owocowy wspomaga proces odchudzania i ponadto wpływa na oczyszczenie układu trawiennego, przez co spożywane jedzenie jest dokładniej i szybkiej trawione. Wprowadzenie soków do naszej codziennej diety zapewnia wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Marchew to bogate źródło witaminy A i beta-karotenu

Aby zadbać o prawidłowy wskaźnik witaminy A wystarczy wypić sok jabłko marchew, aby dostarczyć naszemu organizmowi dzienną, potrzebną dawkę. Nie wolno zapominać, że sok jabłkowo-marchewkowy to również spora dawka mikro i marko elementów, które sprawią, że nasz organizm lepiej będzie pracował, a my będziemy mieć więcej energii w ciągu dnia.

Sok jabłko-marchew a silne mięśnie i stawy

Jeśli borykasz się z problemami mięśni i stawów pamiętaj, aby regularnie pić sok jabłkowo-marchewkowy, który wpływa na prawidłową pracę układu mięśniowego i nerwowego. Dzieje się tak, dzięki właściwościom jabłka, które sprzyja przyrostowi masy mięśniowej i wspiera proces przekształcenia węglowodanów w energię.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne