Strona głównaZdrowieOto koszty operacji powiększenia biustu! Czy jesteś gotowa na wydanie takiej sumy?

Oto koszty operacji powiększenia biustu! Czy jesteś gotowa na wydanie takiej sumy?

Co roku, miliony kobiet poddają są różnego rodzaju zabiegom upiększającym z zastosowaniem chirurgii plastycznej. Najczęściej poprawiane są biust i wargi. Być może korekta części ciała, której wstydziłyśmy się przez lata wygląda kusząco, ale zanim zdecydujemy się na pójście pod nóż, musimy poznać kilka faktów na temat chirurgii plastycznej. Gdy uświadomimy sobie, ile kosztuje operacja powiększenia biustu, większość z nas zrezygnuje z niej już na wstępie.

Zalety i wady operacji powiększenia biustu

Zalety:

  • wzrost pewności siebie,
  • korzyści zdrowotne.

Nie wszystkie rodzimy się z pięknym nosem, pełnymi wargami czy uwodzicielskimi kształtami. Z wiekiem, skóra traci elastyczność i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wraz z pojawieniem się chirurgii plastycznej, wszyscy otrzymaliśmy możliwość korekty tych części ciała, które uznajemy za nieatrakcyjne. Wiele z nas, brak pewności siebie rekompensuje powiększając sobie piersi. O ile operacja przebiegnie pomyślnie, staniemy się bardziej atrakcyjne i pewne siebie.

Z drugiej strony, tym z nas, które przez wiele lat borykały się z problemami natury fizycznej, chirurgia plastyczna może przynieść dużą ulgę i poprawę stanu zdrowia. Kobiety z bardzo dużym biustem często doświadczają silnego bólu pleców. Ból ten można złagodzić lub nawet wyeliminować na skutek operacyjnego zmniejszenia biustu.

Największe wady operacji plastycznej:

  • wysoki koszt,
  • liczne konsekwencje zdrowotne,
  • niezadowolenie z efektu końcowego,
  • efekt krótkoterminowy.

Jak każdy inny zabieg chirurgiczny, także operacja plastyczna niesie ze sobą określone ryzyko. Pacjentom po zabiegu często pozostają siniaki, obrzęk, ból i dyskomfort. Może to potrwać kilka miesięcy.

Niektóre rodzaje zabiegów mogą skutkować znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Może bowiem dojść do trwałego uszkodzenia nerwów, porażenia mięśni, trwałych blizn, infekcji itp

Bywa, że operacja nie powiedzie się, gdyż nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć końcowego efektu. Wielu pacjentów nie jest zadowolonych z wyniku operacji. Potrzebny jest więc dodatkowy zabieg korygujący. Z tym wiążą się z kolei nowe koszty i w ten sposób chirurgia plastyczna zatacza błędne koło.

Musimy również pamiętać o tym, że chirurgia plastyczna wcale nie gwarantuje trwałych efektów. Nasz biust nie zawsze będzie jędrny i nie zawsze będzie miał ładny kształt. Z czasem, implant zużyje się, a wówczas może dojść do jego przesunięcia lub nawet pęknięcia.

Koszty operacji powiększenia biustu

Wysoki koszt operacji powiększenia biustu to jedna z jej największych wad. Chirurgia plastyczna może być bardzo droga. Jest to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Taki zabieg rzadko jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym.

Niekiedy bardzo długa rehabilitacja powoduje nieobecność w pracy, to zaś oznacza dodatkowe straty finansowe.

Koszt operacji powiększenia biustu najczęściej zależy od operującego. Aby podkreślić jakość swojej pracy, niektórzy prywatni chirurdzy są w stanie zwiększyć koszt operacji powiększenia biustu.

Nie zapominajmy jednak o niedoświadczonych i niekompetentnych chirurgach, którzy starają się przyciągnąć zainteresowanych na wszystkie sposoby, w związku z czym uciekają się do wielu różnych środków. Często obniżają oni koszt operacji powiększenia biustu. Zwykle są to chirurdzy, dla których liczy się zarobek, a nie jakość. W ten sposób udaje im się wykonać więcej operacji i zarobić więcej pieniędzy na własne potrzeby.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne