Strona głównaZdrowieWalka z wirusami za pomocą ozonowania

Walka z wirusami za pomocą ozonowania

  Prawie każdy mieszkaniec planety wiedział o gazie ozonowym od czasów szkolnych.Tworzy on warstwę ochronną wokół Ziemi i zapobiega bezpośredniemu oddziaływaniu promieni słonecznych na wszystkie żywe stworzenia. Ale ozon ma też inną właściwość, jest silnym naturalnym czynnikiem utleniającym, który jest w stanie zniszczyć chorobotwórczą mikroflorę w środowisku i zapewnić ludzkości czyste powietrze. Wieloletnie badania pozwoliły ocenić pozytywną stronę ozonowania w walce z wirusami.

Funkcje procedury ozonowania

Ozonowanie to specjalna technologia oczyszczania przestrzeni, przedmiotów i innych obiektów za pomocą ozonu. Do zabiegu stosuje się specjalny ozonator, który przekształca tlen w danym pomieszczeniu w ozon i czyni go sterylnym. W kontakcie z przedmiotami i wnikaniu w najdalsze zakątki naturalny środek utleniający niszczy drobnoustroje, wirusy, zarodniki grzybów i pleśnie, nie pozostawiając nawet śladów, które spowodowały nieprzyjemny zapach lub rozprzestrzenianie się patogennej mikroflory.

Walka z wirusami za pomocą ozonowania

Uważa się, że ozon skutecznie niszczy wirusy i bakterie chorobotwórcze. Pośród chorób wirusowych zapobiegawcze ozonowanie pomieszczenia przez krótki czas pozwala poprawić sytuację bakteriologiczną, usunąć wirusy z pomieszczenia, zdezynfekować powietrze i powierzchnie w pomieszczeniu. Istnieje wiele przykładów nabywania ozonatorów kwarcowych w celu zapobiegania chorobom. Ludzie ozonują swoje mieszkania i domy, aby nie zachorować na infekcje wirusowe.

Ozonowanie przeciwko epidemii

Biorąc pod uwagę twierdzenie, że ozon niszczy wszystkie znane wirusy i bakterie, skutecznie oczyszcza powietrze i zapobiega epidemiom wirusowym, ozonowanie wydaje się najlepszym sposobem na uniknięcie zachorowania. Ozonowanie pozwala zwalczać choroby przenoszone przez unoszące się w powietrzu kropelki. Bakterie i wirusy znajdujące się w powietrzu giną pod wpływem ozonu. Można chronić siebie i swoich bliskich przed chorobami wirusowymi za pomocą ozonu wytwarzanego przez ozonator kwarcowy.

Skuteczność ozonu w stosunku do różnych wirusów została wielokrotnie udowodniona w badaniach. Dlatego ozonatory są zaprojektowane w celu utrzymania higieny w pomieszczeniu. Ozon jest skuteczniejszy w dezynfekcji niż lampy UV. W przypadku, gdy w pomieszczeniu przebywa duża liczba osób, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i patogenów wzrasta wielokrotnie. Wystarczy zatrzymać się na pięć minut, co godzinę lub dwie, ozonować przez dwie minuty, przewietrzyć przez 3 minuty, a powietrze w pomieszczeniu zostanie oczyszczone z wirusów chorobotwórczych. Takie działanie pomoże zapobiec chorobom i zmniejszy ryzyko epidemiologiczne rozprzestrzeniania wirusów.

Ozonator przeciwko wirusom

Ozon jest przyjaznym dla środowiska naturalnym środkiem utleniającym, który niszczy wirusy i bakterie chorobotwórcze niebezpieczne dla zdrowia ludzi.  Gaz zabija wirusy, bakterie, grzyby i pierwotniaki. Jednocześnie, w przeciwieństwie do wielu środków antyseptycznych, ozon nie działa destrukcyjnie i drażniąco na tkanki, ponieważ komórki organizmu wielokomórkowego mają system obrony przeciwutleniającej. Mówiąc prosto, ozonowanie przyczynia się do niszczenia i zapobiegania chorobom wirusowym. Ozon może uszkodzić strukturę i osłabić dowolnego wirusa.Trzeba pamiętać, jak skuteczny jest ozon w zwalczaniu wirusów i bakterii chorobotwórczych, które są niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Więcej na temat ozonowania na: https://ozonatory-kwarcowe.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne