Strona głównaZdrowieWłaściwości kolagenu i jego wpływ na nasze zdrowie

Właściwości kolagenu i jego wpływ na nasze zdrowie

ELEMENT BUDULCOWY ORGANIZMU

Nie jest tajemnicą, że kolagen występuję naturalnie w naszym organizmie i zwany jest inaczej tkanką łączną. Chociaż nie jest to jego jedyna funkcja. Poza funkcjami budulcowymi, jest głównym składnikiem skóry, który wpływa na jej elastyczność i co ciekawe, szacuje się, że 30% białek w naszym organizmie stanowi właśnie kolagen.

Jak widzimy, jest to bardzo ważny element budulcowy, którego odpowiednia suplementacja https://slim-vit.pl/colvita-kolagen-naturalny-w-kapsulkach-120-kaps, sprawia, że nasza skóra jest gładka oraz dobrze napięta, z kolei nasze stawy funkcjonują bez odczuwalnych dolegliwości bólowych. Kolagen pozytywnie oddziałuje także na naczynia krwionośne, które przy jego odpowiednim dobrze zachowują elastyczność i utrzymują prawidłowe krążenie krwi, a nasze rany znacznie szybciej się goją, z kolei złamane kości sprawniej się zrastają.

Niestety po 30 roku życia ilości kolagenu w naszym organizmie ulega zmniejszeniu, a jego niedobory najszybciej są zauważalne na naszej skórze w postaci zmarszczek, czy bruzd, których powodem jest spadek elastyczności i naprężenia skóry. Kruchość i łamliwość kości oraz problemy z krążeniem to kolejne skutki uboczne niedoboru kolagenu.

NIEDOÓR KOLAGENU W NASZYM ORGANIZMIE

Jeśli chcemy ograniczyć nadmierną degradację kolagenu dobrze jest unikać palenia papierosów i nadmiernej ekspozycji naszej skóry na słonce. Pamiętajmy również o odpowiedniej diecie bogatej w owoce czerwone, cytrusy i warzywa. Najkorzystniej jest suplementować kolagen pochodzący ze sprawdzonych miejsc https://slim-vit.pl, który możemy zakupić nie ruszając się z naszego domu przez Internet. Kolagen może występować w formie płynnej bądź kapsułek. Zaleca się jego stosowanie dwa razy dziennie tuż przed posiłkiem.

Długotrwały niedobór kolagenu może prowadzić do kolagenozy, czyli zapalenia tkanki łącznej. Jej objawy to podwyższona temperatura, ogólne zmęczenie, a w skrajnych przypadkach także utrata wagi. Prawidłowa diagnoza kolagenozy nie jest łatwa, a jej leczenie wymaga stosowania leków przeciwzapalnych.

CZY SUPLEMENTACJA KOLAGENU JEST KONIECZNA?

Należy mieć na uwadze, że suplementy to nie magiczne lekarstwa, lecz po prostu żywność w proszku zawierająca najbardziej wartościowe składowe tego, co trudno czasem uzyskać bezpośrednio z pożywienia. Suplementy nie zastępują diety, ale pamiętajmy, że im mniej urozmaicony nasz jadłospis, oraz im więcej spożywamy posiłków opartych o produkty przetworzone, a dodatkowo nasze spożycie jest nieregularne, tym bardziej suplementacja ma znaczenie.

Przeważnie w życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy suplementacja kolagenu, jak również innych wartości odżywczych staje się konieczna. Tworzenie się niedoborów kolagenu w naszym organizmie jest spowodowane procesami starzenia, nie mniej możemy z tym walczyć i utrzymywać organizm w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne