Strona głównaLifestyleMakijaż permanentny

Makijaż permanentny

MAKIJAŻ PERMAMENTNY – KILKA SŁÓW O.

Rodzaj zabiegu kosmetycznego z każdym dniem zyskujący coraz bardziej na popularności w naszym kraju. Co wiemy o makijażu permanentnym i czy warto się na niego zdecydować? Z pewnością jest to alternatywa dla nowoczesnych, niezależnych kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na marnowanie wielu minut, w skali roku przechodzących w godziny, przed lustrem. Okazuje się jednak, że pomimo, iż makijaż permanentny jest zupełnie bezpieczny, to wraz ze wzrostem jego popularności pojawiło się też wiele niedorzeczności, o których powiemy sobie poniżej.

BEZPIECZEŃSTWO MAKIJAŻU PERMAMENTNEGO

W dobie rozwoju kosmetologii, gdzie jakość zabiegów świadczona przez gabinety kosmetyczne, jest bardzo wysoka http://lashpoint.pl, bardzo trudno o jakiekolwiek niepokojące sytuacje. Podobnie jest z makijażem permanentnym, który jest zupełnie bezpieczny, a wszelkie barwniki oraz urządzenia wykorzystywane do nakładania pigmentów, spełniają odpowiednie wymogi medyczne, a co więcej w większości przypadków dostosowane są do europejskich wymogów. Oprócz tego wykorzystywane barwniki, przeważnie są sterylne, organiczne i pozbawione metali ciężkich czy też tlenków żelaza.

EWENTUALNE ODBARWIENIA PO ZABIEGU

Rzadko spotykane zjawisko, a jeśli już się z nim spotkamy to przeważnie, jest ono wypadkową złej pielęgnacji, jak zaniedbania ze strony kosmetologa. Musimy się liczyć, z tym, że jeśli nie przestrzegamy zaleceń linergistki i bagatelizujemy stosowanie odpowiednich kremów a także preparatów, a na domiar złego korzystamy z basenu, siłowni bądź solarium to wszelkie niekorzystne zmiany obserwowane w miejscach, gdzie makijaż został zaaplikowany, z całą pewnością wystąpią. Przebarwienia naszego makijażu to idealny przykład efektu ubocznego, jaki tworzy się w momencie, gdy nasz świeży makijaż poddajemy opalaniu i jest wystawiony na działanie promieni słonecznych

BLIZNY PO ŹLE ZAAPLIKOWANYM MAKIJAŻU

Musimy się liczyć, z tym, że jeśli decydujemy się na makijaż permanentny, który ma wykonać znajoma, która dopiero rozpoczyna przygodę z profesjonalną kosmetologią, to niestety wszelkie niekorzystne zmiany na twarzy w postaci blizn mogą się pojawić. Przeważnie są one skutkiem źle wykonanego makijażu, z zastosowaniem nieodpowiedniego sprzętu lub błędnej techniki. Przeważnie blizny pojawiają się, gdy nasz makijaż jest wykonany za mocno.

OKRES TRWAŁOŚCI MAKIJAŻU

To jak długo nasz makijaż będzie się utrzymywał, zależy od części naszej twarzy, gdzie został on naniesiony oraz od jego formy, stopnia wypełnienia i użytej techniki. Są partie twarzy, na których makijaż może utrzymywać się nawet przez okres od 3 do 5 lat. Jednak makijaż permanentny ma to do siebie, że po pewnym czasie rozpoczyna się proces jego starzenia, a tym samym osłabia się jego jakość i intensywność. Trwałość naszego makijaż, zależy głównie od częstości odwiedzania salonów kosmetycznych, gdyż nasz makijaż jaśnieje już z pierwszym dniem jego nałożenia i jedynie jego odświeżanie może zapewnić dłuższy okres jego trwałości.

ALERGIA NA BARWNIKI

Jeśli decydujemy się na barwniki gorszej jakości, gdzie ich skład zbudowany jest ze złożonych związków organicznych, to niestety musimy liczyć się z tym, iż po pewnym czasie mogą wystąpić wszelkiego rodzaju zmiany skórne w postaci alergii bądź podrażniania, zaczerwienienia. W związku z tym, pamiętajmy, aby korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych salonów kosmetycznych http://lashpoint.pl/salon-kosmetyczny. Oprócz tego decydując się na makijaż permanentny naszych ust, pamiętajmy, by nie zatajać przez linergistką informacji dotyczących stosowania wypełniaczy ust w postaci botoksu. Jest to szczególnie ważne w przypadku kosmetyki ust i brwi.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie przeglądać ofert salonów, wyłącznie pod kątem ceny. Cena nie równa się jakości. Również odradza się korzystanie z usług koleżanek bądź tym bardziej przyjaciółek rozpoczynających swoją przygodę z kosmetyką. Chyba że chcemy pozbyć się przyjaciółki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne