Strona głównaZdrowieZdrowa i czysta woda z kranu – czy to możliwe?

Zdrowa i czysta woda z kranu – czy to możliwe?

Czy w polskich miastach można pić wodę z kranu bez przegotowania? Odpowiedź na to nurtujące tak wiele osób pytanie brzmi – tak! Sprawdźmy zatem jaka jest jakość wody z kranu w Polskich domach i co można zrobić, żeby pić tylko i wyłącznie czystą i zdrową wodę.

Woda z kranu w niemal wszystkich polskich miastach jest zdatna do picia

Jakość wody wodociągowej jest ściśle określona przez polskie prawo oraz regulacje Unii Europejskiej. W naszym kraju znaczna część społeczeństwa ma dostęp do czystej wody zdatnej do picia mimo to przeciętne gospodarstwo domowe potrafi wydać nawet 1400zł na wodę butelkowaną. Jest to z całą pewnością nieekonomiczne a do tego nieekologiczne.

Warto wiedzieć, że częstotliwość badania jakości wody jest naprawdę niezła. Jest badana zarówno przed wpuszczeniem jak i podczas transportu siecią wodociągową. Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości co do jakości wody w swoim kranie możesz zlecić badanie sanepidu we własnym zakresie. Chociaż we większości miast w Polsce tego rodzaju działanie jest raczej zbędne.

Co zrobić by woda z kranu była bardzo wysokiej jakości

Rozwiązaniem jest zakup filtra montowanego na kranie. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi możemy być pewni, że z wody pozbyliśmy się chloru i jego pochodnych, metali ciężkich, THMów, lotnych związków organicznych, pestycydów, mikroplastiku oraz niektórych bakterii. Dostępne na rynku filtry do wody sprawiają, że woda lecąca z kranu jest oczyszczona z szeregu zanieczyszczeń. Jednocześnie nie jest nadmiernie zmiękczona.

Skuteczność wysokiej jakości filtrów do wody jest regularnie monitorowana przed odpowiednią jednostkę badawczą. W ten sposób kupując filtr wysokiej jakości z reguły możemy być się upewnić, że skuteczność jest gwarantowana przez producenta.

Naszym zdaniem picie wody z kranu to bardzo logiczne rozwiązanie łączce w sobie dbałość o domowy budżet oraz poszanowanie dla ekologii.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne