Strona głównaZdrowieCzy można gips zamienić na but ortopedyczny?

Czy można gips zamienić na but ortopedyczny?

Kontuzja nogi, która wymaga założenia gipsu to dosyć powszechny problem, w szczególności wśród sportowców oraz dzieci. Jak się okazuje, pacjenci rzadko wiedzą, że ciężki, niekomfortowy i mało estetyczny gips można zamienić na but ortopedyczny.

But ortopedyczny

Założenie gipsu na złamaną kończynę jest naturalnym krokiem, gdyż gipsy są refundowane i skutecznie spełniają swoje zadanie w postaci stabilizacji złamanej nogi lub ręki. Warto jednak wiedzieć, że buty ortopedyczne są znacznie bardziej komfortowe i wygodne.

Czym jest orteza? Jest to but ortopedyczny, który zapewnia stabilizacje stawu poprzez sztywne panele, które skutecznie unieruchamiają wybraną kończynę. Oroteza utrzymuje kontuzjowaną kończynę w należytej pozycji, jednocześnie wywierając odpowiedni ucisk. Zaletą buta ortopedycznego jest to, że oddychający materiał przepuszcza powietrze, bardzo dobrze odprowadza wilgoć, jednocześnie jest lżejszy i wyraźnie wygodniejszy od tradycyjnego gipsu i nie wywołuje reakcji alergicznej. Warto odnotować, że istnieje znacznie mniejsza szansa na ewentualne odparzenia lub obtarcia. Wiele osób ceni sobie oroteze, ze względów higienicznych, gdyż w przeciwieństwie do klasycznego opatrunku gipsowego stabilizator możemy zdjąć podczas mycia.

W jakich sytuacjach but ortopedyczny

Co ciekawe but ortopedyczny może być stosowany również wtedy, gdy po prostu jesteśmy podczas rekonwalescencji niekoniecznie związanej ze złamanie. Sprawdza się po prostu w ramach profilaktyki, zazwyczaj z takiego rozwiązania korzystają osoby uprawiające sport, gdy ich kończyny są przeciążone i szczególnie mocno narażone na kontuzje.

W przypadku złamań, pęknięć oraz innego rodzaju urazów, oczywiście możliwe jest zastąpienie gipsu butem ortopedycznym jednak z pewnością wymaga to konsultacji z lekarzem.

Podsumowując, medycyna nieustannie się rozwija. Również możliwości współczesnej ortopedii potrafią niejednego zaskoczyć. Dobrym przykładem jest stabilizator nowej generacji w postaci nowoczesnego buta ortopedycznego, który jest niezwykle atrakcyjną alternatywą dla ciężkiego gipsu.

Więcej na temat butów ortopedycznych na https://sklep.medreha.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne