Strona głównaZdrowieNa czym polega kurs doskonalący ratowników medycznych?

Na czym polega kurs doskonalący ratowników medycznych?

Ratownicy medyczni mogą odbyć kurs w celu pogłębienia i aktualizacji wiedzy i umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej. Na czym takie szkolenie polega? Sprawdźmy.

Jak długo trwa kurs doskonalący ratowników medycznych?

Kurs doskonalący ratowników medycznych jest realizowany w czasie 48 godzin dydaktycznych (15 godzin jest przeznaczone na zajęcia teoretyczne, pozostały czas to zajęcia praktyczne oraz 3 godziny przeznaczone na egzamin). Na realizacje takiego programu szkoleniowego uczestnicy mają minimalnie 6 dni (maksymalnie 30 dni. przy jednoczesnym założeniu, że kurs może trwać maksymalnie 8 godzin dziennie).

Ważną informacją z punktu widzenia ratownika medycznego jest fakt, że za uczestnictwo oraz pomyślne ukończenie kursu przysługuje 120 punktów edukacyjnych.

W jakim celu wykonywany jest kurs doszkalający?

Niewątpliwie celem jest rozszerzenie oraz usystematyzowanie wiedzy i umiejętności, które są potrzebne podczas pracy. Przykładowe zagadnienia to np. współpraca z LPR, zapoznanie się z organizacją systemu ratownictwa medycznego w innych krajach, zdobycie u utrwalenie wiedzy dotyczącej korzysta ze środków łączności i sprzętu do nawigacji satelitarnej itd. Niewątpliwie mniej technicznym, aczkolwiek równie ważnym zagadnieniem jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość wykonywanych czynności oraz budowanie odpowiedniej postawy etycznej.

Nawet doświadczeni ratownicy stale powinni systematyzować posiadaną wiedzę. Poszerzanie wiedzy i czerpanie z doświadczeń innych jest stale wpisane w charakterystykę wszelkich zawodów medycznych (w tym także służb mundurowych). W związku z czym regularne branie udziału w kursach doszkalających jest jak najbardziej uzasadnione i rekomendowane. Więcej na temat kursów doszkalających dla poszczególnych służb można znaleźć na https://savealife.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne