Strona głównaOdżywianieZdrowe jedzenie w niskiej cenie

Zdrowe jedzenie w niskiej cenie

Jedną z najprostszych pułapek, na które można wpaść, gdy zaczyna brakować pieniędzy, jest jedzenie niezdrowej żywności. Zdrowe jedzenie wydaje się w końcu tak drogie. Istnieją jednak sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy podczas jedzenia zdrowej żywności. Tak, możesz pominąć sekcję ramen z makaronem w swoim sklepie spożywczym i nadal dobrze karmić swoją rodzinę.

Co to za sztuczka? Planowanie!

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy poza domem, twoje życie często jest tak gorączkowe, że wydaje się prostsze zamawianie pizzy lub gotowanie paczkowanych produktów spożywczych. Są one jednak zazwyczaj o wiele mniej zdrowe niż żywność, którą sam gotujesz.

Zacznij od wybrania przepisów, które chcesz zrobić. Decyzja o tym, co serwujesz z wyprzedzeniem, może powstrzymać Cię przed podjęciem decyzji o czymś mniej zdrowym, ale łatwiejszym do zrobienia tylko dlatego, że nie masz ochoty poświęcać czasu na gotowanie zdrowszej żywności.

Jeśli czas jest wystarczający, należy rozważyć przepisy, w których można go przygotować częściowo lub w pełni z góry. Są ludzie, którzy całymi tygodniami gotują w ciągu jednego dnia, przechowując posiłki w lodówce lub zamrażarce. Nawet jeśli nie jesteś w stanie w pełni przygotować posiłku z wyprzedzeniem, rozważ posiekanie warzyw z wyprzedzeniem.

Planowanie posiłków z wyprzedzeniem pomaga również w zakupach spożywczych. Użyj swoich planów, aby utworzyć listę zakupów. Możesz nawet zaplanować posiłki w tym samym czasie, w którym planujesz listę zakupów, sprawdzając, co jest wyjątkowe w sklepach spożywczych, w których planujesz zakupy. Kupowanie przedmiotów specjalnych może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Możesz nawet chcieć się zaopatrzyć.

Aby zaoszczędzić jak najwięcej, ogranicz się do tego, co znajduje się na tej liście. Bez zakupów impulsowych! To wymaga samodyscypliny, ale ograniczanie impulsów może być ogromną pomocą.

Mogą wydawać się drogie, ale owoce i warzywa, które są w sezonie, są dość przystępne i mogą stanowić doskonałą alternatywę dla słodkich lub słonych przekąsek. Ich zamrożone odpowiedniki są również całkiem dobre i mogą być dość przystępne.

Jeśli masz miejsce w zamrażarce, kupuj mięso, gdy otrzymujesz najlepszą zniżkę. Będziesz chciał śledzić, jaka jest dobra cena każdego rodzaju mięsa. Będziesz także chciał wiedzieć, kiedy produkty zostaną oznaczone. Wykorzystaj w pełni swoje resztki. Łatwo jest o nich zapomnieć i trzeba wyczyścić lodówkę kilka dni później. Zmarnowane jedzenie to pieniądze, które wyrzucasz. Wyciągnij resztki na obiad!

Na koniec zwróć uwagę na to, jak gotujesz swoje jedzenie. Możesz nie potrzebować tak dużo oleju, jak na przykład używasz. Smażenie w cieście może być świetnym sposobem na zmieszanie mięsa i warzyw z pysznym sosem. Opróżnij tłuszcz podczas gotowania mielonej wołowiny, aby była trochę zdrowsza. Przycinaj nadmiar tłuszczu z innych mięs, aby były dla Ciebie trochę lepsze. I nie zapomnij zjeść swoich warzyw! Spróbuj zmieszać je z przyprawami, a nie z masłem … istnieją cudowne sposoby na wydobycie smaków warzyw.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne