Strona głównaOdżywianieCzemu warto skorzystać z porady dietetyka sportowego?

Czemu warto skorzystać z porady dietetyka sportowego?

Wiele trenujących osób niestety popełnia duży błąd, ponieważ nie liczą dokładnie spożywanych przez siebie kalorii. Nie każdy również potrafi rozpisać dla siebie dietę, która dostarczy wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Czemu warto skorzystać z porady dietetyka sportowego?

Dieta dopasowana do potrzeb organizmu i stylu życia

Aby nasz organizm funkcjonował w odpowiedni sposób konieczne jest dostarczenie wraz z pożywieniem niezbędnych minerałów i witamin. Niestety większość posiłków jakie spożywamy są dość ubogie w te składniki. Witaminy i minerały można znaleźć najczęściej w warzywach oraz owocach. Ich niewielka ilość jest też w mięsie i rybach. Brak czasu nie pozwala nam jednak zagłębiać się w szczegółowy skład pożywienia. Wyjściem jest ustalenie diety, wraz z jadłospisem u dietetyka sportowego, który wyliczy zapotrzebowanie organizmu na makro i mikroskładniki oraz ułoży dietę dopasowaną do nas.

Z porady dietetyka sportowego powinni skorzystać szczególnie ci, którzy chcą schudnąć lub nabrać masy mięśniowej. Dietetyk pomoże w dopasowaniu kaloryczności oraz ilości makroskładników tak, by nowy sposób żywienia dał spodziewane rezultaty. 

Czy zdrowa żywność jest na pewno zdrowa?

Dietetyk sportowy pomaga w układaniu codziennych jadłospisów, ale nie sugeruje się modną zdrową żywnością. Zdrowa żywność – tzw. super foods – niekoniecznie maj a takie ilości mikroelementów, jakie są nam potrzebne. Dietetyk opiera się w swoich jadłospisach na zdrowej, ale i taniej żywności, którą łatwo znaleźć w sklepach sieciowych. Dzięki temu nowy sposób żywienia jest znacznie prostszy i przede wszystkim dopasowany do naszego stylu życia. 

Czy przy diecie układanej przed dietetyka trzeba brać suplementy?

Dieta nie zawsze jest na tyle zbilansowana, by dostarczyć nam idealnej ilości mikroelementów. Wtedy konieczne będą suplementy, które wyrównują ich poziom w organizmie. Szczególnie osoby trenujące siłowo lub wyczynowo potrzebują dodatkowego wspomagania. Dietetyk może zalecić m.in. białko po treningu lub aminokwasy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne