Strona głównaUncategorizedSzkolenie z arteterapii gdzie zrobić?

Szkolenie z arteterapii gdzie zrobić?

Arteterapia do tej pory była mało znaną terapią w Polsce, w ostatnim czasie jednak zyskała na znaczeniu i coraz więcej osób interesuje się tym rodzajem terapii. Na czym polega oraz gdzie można odbyć szkolenie z arteterapii tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Co to jest arteterapia?

Arteterapia to terapia opierająca się na skupieniu uwagi uczestnika na procesie twórczym i sztuce. Za pomocą różnych technik i metod uczestnik terapii może tworzyć obrazy, rzeźby, lepić z gliny, może również wyzwalać swoje “Ja” poprzez taniec, muzykę czy inne artystyczne środki przekazu. Głównym celem arteterapii jest ukierunkowanie uczestnika na poszukiwanie siebie i odnalezienie własnego ja. To terapia, której zadaniem jest oczyszczenie ciała i umysłu. Metoda ta stosowana jest w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Pozytywne skutki działania terapii odnotowuje się u osób nadpobudliwych, niepełnosprawnych, lękliwych, wycofanych społecznie, chorych. To terapia, która sprawdza się także u osób z problemami rodzinnymi. Często z tej formy terapii korzystają także pracownicy korporacji, którzy chcą odnaleźć balans pomiędzy swoim życiem zawodowym, a życiem prywatnym. Arteterapia to dobra metoda terapii również dla osób potrzebujących odnaleźć własną wartość.

Gdzie zrobić kurs z arteterapii?

W większość przypadków kurs arteterapii prowadzony jest przez pedagogów, psychologów i pracowników socjalnych, a także wychowawców ośrodków publicznych, asystentów rodziny i socjoterapeutów. Jednak szkolenie z arteterapii może odbyć każdy, ważne by była to osoba, która pasjonuje się tym tematem i ma predyspozycje do prowadzenia terapii. Więcej informacji na temat szkoleń i kursów z arteterapii można znaleźć na stronie https://ppit.pl/oferta/arteterapia-i-terapia-zajeciowa/. Arteterapia to wyjątkowy rodzaj terapii, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu również w Polsce. W Stanach Zjednoczonych wyróżnia się nawet odrębny zawód jakim jest arteterapeuta i jest on certyfikowany stopniem magistra. W Polsce póki co dostępne są tylko kursy i szkolenia w zakresie arteterapii, po których otrzymuje się certyfikat uprawniający do prowadzenia terapii.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne