Strona głównaZdrowieCzym są implanty stomatologiczne i kto może je stosować?

Czym są implanty stomatologiczne i kto może je stosować?

Braki w uzębieniu mogą być źródłem niskiej samooceny i kompleksów. Współczesna medycyna rozwiązuje ten problem za pomocą… implantów. To innowacyjne rozwiązane przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę. W Warszawie, a dokładnie w Ursynowie jest wiele miejsc, do których możemy się udać na taki zabieg. 

Implanty – czym są i kiedy je stosujemy?

Nieleczone choroby zębów takie jak próchnica prowadzą do stanów zapalnych, które skutkują usunięciem danego zęba, a nawet kilku. W wyniku tego pozostałe zęby zostają przeciążone. Pogarsza się nie tylko ich stan, ale i funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. Co więcej, brak zębów wpływa negatywnie na wygląd jamy ustnej, ust i policzków. Może nawet dochodzić do problemów w trawieniu pokarmów. Na szczęście obecna, bardzo rozwinięta stomatologia pomaga nam zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń.

Implanty to sztuczne, ale trwałe zamienniki zębów, których z różnych powodów brakuje w naszej jamie ustnej. Mają zastępować brakujące zęby i spełniać ich funkcje. Wymagający właściwego przygotowania i precyzji zabieg wszczepienia implanta przeprowadza wykwalifikowany dentysta.

Implanty stosujemy w sytuacji braku jednego lub kilku zębów.

Dentysta Ursynów to rozwiązanie dla osób z Warszawy i okolic. W tym rejonie znajdziemy wiele gabinetów, w których możemy rozwiązać swój zębowy problem. Drugim pomocny hasłem w poszukiwaniu gabinetu stomatologicznego są Implanty Warszawa.

Implanty – dla kogo?

Zabieg wszczepiania implantów jest przeprowadzany zarówno w sytuacji braku jednego zęba, kilku lub bezzębia. Choć to dobra metoda odbudowania uzębienia, nie każdy może z niej skorzystać. Kluczowy jest wiek pacjenta oraz stan uzębienia. Młode osoby mogą się poddać zabiegowi wyłącznie po zakończeniu wzrostu kości, czyli muszą mieć więcej niż 17 lat. U starszych sytuacja jest bardziej skomplikowana. U nich przeciwwskazaniami do przeprowadzenia wszczepienia implanta są:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • alkoholizm,
  • nowotwór,
  • narkomania,
  • uzależnienie od papierosów,
  • padaczka,
  • urazy powstałe w jamie ustnej.

Z brakiem zębów borykają się obecnie coraz młodsze osoby, które mają z tego powodu gorszy nastrój i nie czują się ani piękne, ani zdrowe. Już dziś zadbajmy o własny komfort i pozbądźmy się kompleksów!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne