Strona głównaZdrowieDecyzja o zamieszkaniu w domu spokojnej starości

Decyzja o zamieszkaniu w domu spokojnej starości

Podjęcie decyzji o zamieszkaniu w domu spokojnej starości to trudny temat. W szczególności gdy taka propozycja wychodzi ze strony rodziny lub osób trzecich a nie bezpośrednio od seniora. Jednak wbrew pozorom poruszenie tego tematu nie musi być przykrym doświadczeniem. Bywa że senior sam uważa że dom opieki Poznań to dobre rozwiązanie. Dlatego naszym zdaniem warto pozyskać wiedzę na temat funkcjonowania współczesnych domów starości i przede wszystkim przed podjęciem jakichkolwiek kroków odpowiednio się przygotować, również emocjonalnie. 

W pierwszym kroku trzeba pamiętać o tym aby starsza osoba uczestniczyła w procesie decyzyjnym. Pamiętajmy, że senior musi oswoić się z myślą zmiany miejsca zamieszkania i również na spokojnie musi przemyśleć wszystkie rozwiązania. Szybkie działania i tym bardziej jakakolwiek forma presji to coś czego powinniśmy się wystrzegać. 

Wybierając domy opieki wielkopolska trzeba sugerować się przede wszystkim zdaniem seniora. Dlatego zdecydowanie zaleca się wstępne wizyty podczas, których można swobodnie poznać ośrodek i przede wszystkim panującą tam atmosferę. Naszym zdaniem najważniejsze aspekty przy wyborze ośrodka (np. dom opieki poznań) to właśnie życzliwość personelu oraz swobodna atmosfera, która daje seniorom poczucie radości z życia. Będąc jednak trochę bardziej skrupulatnym przedstawiamy kilka punktów na jakie można zwrócić uwagę podczas wyboru domu spokojnej starości: 

  • Wykwalifikowany personel opiekuńczy.
  • Profesjonalna i regularna opieka medyczna.
  • Możliwość rozwijania pasji, hobby. Regularne i interesujące z perspektywy seniora aktywności. 
  • Pomoc w codziennych czynnościach.
  • Lokalizacja – warto wybrać ośrodek, który jest blisko miejsca zamieszkania rodziny. Tak aby częste odwiedziny były czymś naturalnym.
  • Warunki w ośrodku – godne standardy zamieszkania to coś absolutnie podstawowego.
  • Serdeczna, życzliwa i przyjazna atmosfera, którą tworzy społeczność mieszkająca w domu spokojnej starości. 

Nie podejmuj decyzji szybko i pochopnie

W krótkich słowach podsumowania:  dla wszystkich zastanawiających się nad skorzystaniem z usług domu spokojnej starości zalecamy spokój i oswojenie się z podjętą decyzją. Wybór takiej placówki to proces, który wymaga czasu i szczególnie delikatnego podejścia do tematu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne