Strona głównaZdrowieIdealny serwis urzadzeń medycznych

Idealny serwis urzadzeń medycznych

Współcześnie niemal każdy gabinet dentystyczny dysponuje nowoczesnym sprzętem stomatologicznym. Od sprzętu wymaga się bezawaryjnej pracy i bezbłędnej pracy. Jednak by takową niezawodność zapewnić niezbędna jest obsługa serwisowa dedykowana dla urządzeń dentystycznych – właśnie o tej usłudze jest niniejszy artykuł. 

Jak powinien wyglądać idealny serwis urządzeń medycznych?

Doświadczenie

Zwróć uwagę na to aby firma serwisowa miała doświadczenie w naprawie sprzętu określonej marki. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie korzystasz z usług autoryzowanego serwisanta w ramach gwarancji określonego urządzenia. Nie korzystaj z serwisów, które oferują naprawę wszelkich urządzeń. Raczej kieruj się zasadą że serwis, który jest mocno wyspecjalizowany i doświadczony w jednej dziedzinie (np. jedna marka urządzeń lub jeden typ urządzeń) jest bardziej kompetentny. Pamiętaj, że nie szukasz konserwatora “złotej rączki” lecz specjalistę od określonego sprzętu.

Regularne przeglądy techniczne

Ponadto, środowisko lekarskie powinno wyjątkowo znać przysłowie “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Okazuje się że to znane wszystkim powiedzenie bardzo dobrze pasuje gdy mówimy o sprzętach elektronicznych (również medycznych!). Dlatego należy pamiętać że regularne wizyty serwisowe pozwolą na długą i bezawaryjną pracę urządzeń. Natomiast wzywania serwisanta na zasadzie ad-hoc tylko i wyłącznie w momencie wystąpienia awarii naraża gabinet na ewentualne przerwy w działaniu. 

Umowa serwisowa

Nawet drobna awaria może być przyczyną do dużych strat finansowych. Jeden dzień przerwy w działaniu gabinetu stomatologicznego to wymierne straty finansowe. Dlatego odpowiednia umowa jest wysoce rekomendowana (np. w formie SLA na wzór usług informatycznych). 

Podsumowanie

Serwis sprzętu kosmetycznego lub serwis sprzętu medycznego to usługi, których nie może zabraknąć w żadnej placówce. Tego typu usługi zabezpieczają gabinet przed pojawieniem się wymiernych strat finansowych. Ponadto, wysokiej jakości sprzęt stanowi czynnik pozwalający wyróżnić gabinet na konkurencyjnym rynku. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne