Strona głównaLifestyleJak wygrywać w konkursach internetowych

Jak wygrywać w konkursach internetowych

Jak wygrywać konkursy internetowe? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie każdy kto rozważa uczestniczenie w konkursie. Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć w niniejszym artykule. 

Konkursy internetowe są bez wątpienia szansą na zdobycie nagród. Czasami są to drobne upominki a czasami nagrody o naprawdę pokaźnej wartości. Jednak żeby nie było aż tak kolorowo, trzeba podkreślić że z reguły wzięcie udziału w konkursie wiąże się z wykonaniem jakiegoś zadania konkursowego (np. udostępnienie postu na Facebooku, wysłanie SMSa, wymyślenie hasła reklamowego). 

Jak zwiększyć swoje szanse na wygranie w konkursach internetowych?

Po pierwsze, żeby były jakiekolwiek szanse trzeba grać. Branie udziału w wielu konkursach przynajmniej statystycznie powinno nam pomóc w osiągnięciu sukcesu. Skąd czerpać informacje o pojawiających się konkursach internetowych? W tym aspekcie bardzo pomocne są strony agregujące informacje o pojawiających się konkursach internetowych np. e-Konkursy.info.

Po drugie, dobrze dobierać takie konkursy, w których szansa na wygranie wydaje się w miarę realna oraz w których ilość poświęconego czasu na wykonanie zadania konkursowego jest adekwatna do nagrody. Jeśli miałbyś napisać wiersz by wziąć udziałw  konkursie o smycz lub kubek to raczej nie jest to adekwatna nagroda do poniesionego wysiłku. Jeśli jednak wystarczy polubić określony post na Facebooku to oczywiście jest to całkiem atrakcyjny konkurs. 

Po trzecie, wybieraj te konkursy w których nie ma zbyt dużej konkurencji. To naprawdę dobra taktyka. Jeśli uda Ci się wyszukać niszowe konkursy (słabo rozpromowane), w których bierze udział niewielu uczestników, to twoje szanse na wygraną znacząco wzrastają. 

Poza tym, warto przed wzięciem udziału ocenić swoje szanse na wygranie na tle konkurencji. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie malarskim a Twoje umiejętności artystyczne są nikłe to oczywiście nie jest to doskonały pomysł. To trochę przejaskrawiony przykład, jednak dobrze obrazuje znaczenie realnego ocenienia swoich szans.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne