Strona głównaZdrowieStan zapalny w jamie ustnej – jak sobie z nim poradzić?

Stan zapalny w jamie ustnej – jak sobie z nim poradzić?

 Niezależnie od tego, z której strony się na tę kwestię spojrzy, jama ustna stanowi dość wrażliwą część ciała człowieka. Nieustanny kontakt z żywnością sprawia, że bez odpowiedniej higieny, dziąsła oraz zęby stanowią bardzo dobre środowisko dla rozwoju bakterii i innych patogenów. Stany zapalne dziąseł to nie przelewki, dlatego żadna osoba, która się z nimi zmaga, nie powinna ich bagatelizować.

 

Rzecz jasna, dolegliwość ta nie zawsze jest spowodowana złą higieną. Nawet te osoby, które swoje zęby szczotkują dokładnie i regularnie, mogą doświadczyć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z zapaleniem dziąseł i podobnymi chorobami. Częstym „winowajcą” są tu zabiegi dentystyczne, które, chociaż zazwyczaj konieczne, mogą silnie podrażnić zęby i dziąsła, prowadząc do zapaleń. Gojąca się rana po usuwaniu zęba jest bardzo podatna na tę dolegliwość, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak często jest ona wystawiona na potencjalne zanieczyszczenia. W jamie ustnej nie da się po prostu nałożyć bandaża, dlatego stosuje się inne, wyspecjalizowane rozwiązania. Najlepszym przykładem może okazać się tu płyn z chlorheksydyną, czyli podstawa pod względem płukanek. Co warto o nim wiedzieć i kiedy go stosować?

Płyny z chlorheksydyną kiedy je stosować?

 

Istnieje szeroki zakres potencjalnych dolegliwości jamy ustnej, w przypadku których zastosowanie wysokiej jakości płynu z chlorheksydyną z pewnością okaże się bardzo korzystne w łagodzeniu objawów i wspomaganiu leczenia. Wspomniane już wcześniej stany zapalne bez wątpienia stanowią najbardziej trafny przykład przydatności tego preparatu, lecz jest on użyteczny w przypadku wielu różnych chorób przyzębia, dlatego warto się w niego wyposażyć.

 

Ogólnie rzecz biorąc, płyn z chlorheksydyną jest nieoceniony dla osób, które starają się odpowiednio pielęgnować swoją jamę ustną po zabiegu dentystycznym. Wymienić można tu nie tylko usuwanie zębów, ale i zakładanie implantów czy protez, które często zajmują pewien czas, aby być w pełni przyswojone przez organizm.

 

Największe korzyści płynów z chlorhedeksyną

 

Podrażnienia, krwawienie, zaczerwienienie – przy właściwej pielęgnacji, objawy te mogą stać się o wiele bardziej znośne. W tym celu stosuje się właśnie płyn z chlorheksydyną, gdyż jego skuteczność nie ulega wątpliwości. Jako popularny specyfik, jest on łatwo dostępny i nie trzeba za niego przepłacać – warto więc postawić na specjalistyczne rozwiązania i się w niego wyposażyć. Stosuje się go podobnie co dowolną inną płukankę, aplikując regularnie go po myciu zębów.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne