Strona głównaZdrowieIle zarabia dzisiaj chirurg oraz z jakiego powodu jest ich tak niewiele?

Ile zarabia dzisiaj chirurg oraz z jakiego powodu jest ich tak niewiele?

W szpitalach mamy dzisiaj różne oddziały, jakie pomagają różnym chorym. Na oddziale chirurgii ogólnej przeprowadza się rozmaite operacje, które mają na celu poprawienie jakości życia (więcej na http://topmed.net.pl/zakres-uslug/chirurgia-bialsytok/).

Dziś jednak chirurgia nie jest tak popularna jak parę lat temu. Mała liczba lekarzy z takiej dziedziny medycyny, przekłada się na zagrożenie bezpieczeństwa obywateli i całego kraju. Dziś cały czas jest niedobór chirurgów, a wielu z nich posiada już swoje lata. Dzisiaj dla młodych lekarzy ta specjalizacja medycyny nie jest w żadnym wypadku atrakcyjna. Najbardziej groźnie to może wyglądać w niewielkich szpitalach. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy ordynator z 20 letnim stażem twierdzi, że jest najmłodszym lekarzem na oddziale. W szpitalu, w którym ilość łóżek wynosi 30, powinno być tam zatrudnionych 5-6 chirurgów. Ale obecnie można spotkać oddziały, gdzie jest zatrudnionych 2-3 chirurgów.

Chirurgia Białystok naprawdę pracuje o wiele dłużej niż wynika to z wyliczeń etatowych. Dzisiaj chirurg zarabia około 2,5 tysiąca PLN i pracuje na stanowisku bardzo odpowiedzialnym, w którym stawką często jest życie chorego. Ci lekarze dorabiają sobie działalnością w innych szpitalach albo dyżurami. Duże jest prawdopodobieństwo zrobienia błędu, który pojawi się w wyniku przemęczenia. Młody lekarz również pamięta, że praca chirurga jest bardzo trudna. Jeżeli będziemy mieć do czynienia z niewiele dochodowym oddziałem, nie ma tam także nowoczesnych metod czy procedur realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii medycznych. Nawet jeśli otworzenie jakiegokolwiek oddziału było niezwykle głośne, to po paru latach okazuje się, że nie ma funduszy na zakup nowoczesnej aparatury. Aby lekarzy o takiej specjalności było wystarczająco dużo, trzeba na pewno podwyższyć pensje lekarzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne