Strona głównaZdrowieIndyjska mądrość a współczesny styl życia, czyli kosmetyka ajurwedyjska na co dzień

Indyjska mądrość a współczesny styl życia, czyli kosmetyka ajurwedyjska na co dzień

Współczesny styl życia jest skoncentrowany na pieniądzu, konsumpcji i naśladowaniu. Brakuje w nim przestrzeni na refleksje, odpowiednią troskę o zdrowie oraz pielęgnację urody i umysłu. To powód, dla którego wiele osób, mimo posiadania materialnych dóbr, jest nieszczęśliwych — nie potrafi czerpać radości z codzienności i żyć w zgodzie z samym sobą.

Skuteczne remedium na ten problem przynosi starożytna filozofia pochodząca z Indii — Ajurweda. Łączy w sobie medycynę, kosmetykę i nurt myślowy, który pomaga osiągać prawdziwą harmonię,a dzięki niej wspaniałe samopoczucie i wygląd. Czym jest kosmetyka ajurwedyjska?

Nauka o długowieczności

Ajurweda, nazywana inaczej „nauką o długowieczności” powstała ok. 2500 lat temu. Jej fundamentami są uniwersalne zasady, poszanowanie ciała, umysłu i otaczającej nas natury. Celem jest polepszanie jakości życia, uodparnianie na choroby i wydobywanie z ludzi wewnętrznego piękna o zewnętrznych oznakach. Mądrość Ajurwedy dotyczy zaszczepiania ludziom nawyków i zwyczajów, które umożliwiają im zdrowsze i dłuższe życie ale również osiągnięcie balansu, pozytywnych emocji, rozluźnienia i afirmacji. To cały system wartości, których wspólnym mianownikiem jest uznanie zależności między człowiekiem i jego otoczeniem, między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz.

Każdy z nas jest inny

Podstawą Ajurwedy oraz wywodzącej się niej z kosmetyki ajurwedyjskiej jest uznanie faktu, że każdy z nas jest absolutnie wyjątkowy i różni się od innych. Nasze indywidualne cechy wynikają z prakriti, naszej pierwotnej natury. Aby poznać prakriti, należy rozpoznać swoje wewnętrzne energie, których dominanty stanowią swoisty rodzaj osobowości, żywiołów, tzw. doshe. Rozróżniamy doshe Vata (ruch, powietrze), Pitta (ogień, energia) i Kapha (woda, ziemia i stałość). Doshe mają wpływ na każdy aspekt naszego życia, w tym na nasze zdrowie, wygląd, zachowanie i wiele więcej.

Kosmetyka i dążenie do szczęścia

Wiedza na temat doshy i całego systemu mądrości Ajurwedy była podstawą do powstania wyjątkowej marki naturalnych kosmetyków i jedynych w swoim rodzaju zabiegów, Lakshmi. Lakshmi w pełni akceptuje i rozumie wyznaczone przez Ajurwedę zasady rządzące światem, dlatego produkowane przez nią kosmetyki są dopasowane do konkretnych dosh, a sposób ich powstawania jest w 100% zgodny z naturą. Tym samym, Lakshmi wspiera nie tylko nasze piękno i samopoczucie, ale dba o rozwój naszej świadomości i wewnętrzną równowagę.

Ajurwedyjskie kosmetyki i zabiegi Lakshmi powstałą z myślą o osobach takich jak większość z nas. Osobach zapracowanych i zmęczonych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób najlepiej zadbać o siebie na wielu płaszczyznach — ducha, umysłu i ciała. Dzięki wyjątkowym naturalnym produktom i starożytnej wiedzy możemy w pełni zaakceptować siebie i nauczyć się czerpać siłę oraz piękno z naszego wnętrza, niezależnie od wieku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne