Strona głównaZdrowieProblemy kardiologiczne spowodowane z długotrwałego stresu – czy dotyczą Ciebie?

Problemy kardiologiczne spowodowane z długotrwałego stresu – czy dotyczą Ciebie?

Zdrowie jest najcenniejszym darem, jaki posiadamy. Brzmi to jak banalny frazes, lecz wiele osób o tym zapomina. Serce, jeden z ważniejszych organów człowieka, wciąż jest narażone na czyhające niebezpieczeństwa: zła dieta, niewłaściwy tryb życia, a w końcu stres. Jak długotrwały stres wpływa na serce i co należy zrobić, żeby w porę przeciwdziałać negatywnym skutkom?

Najnowsze ustalenia naukowców pozwoliły stwierdzić, że kobiety są bardziej narażone na problemy kardiologiczne korelujące ze stresem. To niepokojące spostrzeżenie tłumaczono faktem, że w trakcie badań, u kobiet, które zostały wystawione na działanie stresujących czynników, zauważono, że u kobiet nie następował zwiększony przepływ krwi przez mięsień sercowy. Czynniki stresogenne mogą być różne w zależności od wieku i cech charaktery. Jednak za pewne filary uważa się sytuacje związane ze śmiercią partnera, dziecka, rodzica, rozwodem, a nawet rozstaniem z partnerem (tzw. syndrom złamanego serca, którego objawy do złudzenia przypominają zawał).

Co należy zrobić?

Jeżeli całkowite wyeliminowanie stresu z naszego życia nie jest możliwe, to należy na początku uporządkować i przemyśleć bieżące sprawy. Być może okaże się, że większość naszych zmartwień jest generowana na próżno, co nakręca kolejną spiralę fikcyjnego stresu na życzenie. W przypadku realnych czynników powodujących stres, pomocne okażą się naturalne preparaty uspokajające. Osoby, które wolałyby nie zażywać leków tego rodzaju (czasem istnieją uzasadnione przyczyny, np. konieczność ciągłej dyspozycyjności), mogą spróbować ukoić zszargane nerwy rozmową albo ulubionymi i relaksującymi czynnościami.

Nie zapominaj o lekarzu

Profilaktyka chorób serca jest nierozerwanie połączona z systematycznymi badaniami u specjalistów. Chorobami serca zajmuje się kardiolog. Lublin jest miastem, w którym znajduje się kilka prywatnych klinik, oferujących kompleksowe usługi związane z badaniami kardiologicznymi. Badanie echo serca w Lublinie można wykonać niemal od ręki po wcześniejszym umówieniu wizyty ze specjalistą np. kardiolog Lublin. Oprócz tego warto spróbować badania nowoczesną metodą, która określana jest mianem Holter – jest całkowicie bezbolesna i szybka, a uzyskane wyniki są podstawą do szczegółowej i rzetelnej diagnozy. Prawidłowo i wcześnie postawione rozpoznanie choroby serca pozwala na jej całkowite opanowanie i prowadzenie normalnego trybu życia.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne