Strona głównaUncategorizedPrzedłużanie hybrydy krok po kroku

Przedłużanie hybrydy krok po kroku

Paznokcie hybrydowe są od długiego czasu u szczytu popularności. Nic dziwnego, ponieważ wyglądają ślicznie i są wytrzymałe. Prezentują się zarówno dobrze na krótkich i długich paznokciach. Hybrydy zapewniają coś, czego dotychczas stylizacja paznokci nie zapewniała – naturalnie wyglądające sztuczne paznokcie. Znane wcześniej tipsy były delikatne i łatwo rozpoznawalne jako sztuczne, a hybrydy można przedłużyć na kilka sposobów i każdy daje ładny, naturalny efekt.

Etapy przedłużania paznokci hybrydowych

Krok I 

Pierwszy krok to przygotowanie płytki paznokci – należy tutaj postępować standardowo, jak gdy nakładamy lakiery hybrydowe. Trzeba zmatowić, spiłować i oczyścić płytkę. Na odtłuszczoną już płytkę nakładamy primer bezkwasowy w małej ilości. Czekamy około minuty na odparowanie. 

Krok II

Specjalne szablony papierowe do przedłużania docinamy pod kształt paznokcia – w ten sposób będzie ona lepiej przylegała. Gotowy szablon dokładnie wsuwamy pod paznokieć. Następnie, cienką warstwą bazy proteinowej lub żelu pokrywamy szablon. Długość paznokci jest w zasadzie dowolna, choć w przypadku bazy proteinowej najlepiej sprawdzają się krótsze przedłużenia (ok. 2-3 mm). Utwardzamy w lampie.

Krok III

Dokładamy kolejną warstwę, by zbudować krzywą C. Staraj się rozkładać produkt, jak najbardziej proporcjonalnie i równo. Utwardź w lampie ok. 60 sekund. 

Krok IV

Delikatnie odczepiamy papierowy szablon od przedłużenia i usuwamy go spod paznokcia. W przypadku nierówności należy dołożyć produktu i wyrównać powierzchnię, a następnie utwardzić.

Krok V

Gotowe przedłużenia przemywamy cleanerem i opiłowujemy kształt pilnikiem. Najlepiej sprawdzi się tutaj pilnik wyprofilowany o kształcie łódki i gradacji 100/180.

Krok VI

W kolejnym kroku odtłuszczamy płytkę jeszcze raz cleanerem. Na koniec nakładamy top coat i utwardzamy. 

Krok VII

Gotowe paznokcie powinny być gładkie i równe. Nie mogą także być zbyt grube, by efekt był naturalny. Ostatnim krokiem jest nakremowanie rąk i odżywienie skórek odżywką. 

Na przedłużone paznokcie hybrydowe można także nakładać kolorowe lakiery hybrydowe i zdobienia. Sztuczne paznokcie tego typu są rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zapuścić swoich naturalnych na tyle długich lub nie chcą zwyczajnie tego robić i wolą trwalszą wersję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne