Strona głównaZdrowieWakacje bez kleszczy z dedykowaną pompką

Wakacje bez kleszczy z dedykowaną pompką

Wiosna i lato, to okres szczególnie sprzyjający wyjazdom, leśnym wojażom i spędzaniu wolnego  czasu na łonie natury. Jednak aby te chwile upłynęły nam spokojnie i bez komplikacji, warto zabezpieczyć się nie tylko w krem przeciwsłoneczny, ale przede wszystkim zadbać o ochronę przed kleszczami i innymi owadami, które mogą zrujnować naszą przygodę. 

Nie czekaj z usunięciem kleszcza 

Kleszcze występują na wysokich trawach oraz krzakach na wysokości do ok. 1,5 metra. Z daleka wyczuwają zapach człowieka czy zwierzęcia i spadają na ciało ofiary, przemieszczając się po nim oraz szukając najbardziej dogodnego miejsca do wkłucia. Najpopularniejsze choroby przenoszone przez kleszcze to borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Im głębiej kleszcz wbije się w naszą skórę, tym gorzej. Dlatego nie warto czekać z usunięciem niechcianego gościa. Często jednak nie mamy narzędzi, a tym samym możliwości, by pozbyć się tego owada. Z pomocą przychodzi narzędzie, które możemy mieć przy sobie zawsze i wszędzie, czyli pompka do wyciągania kleszczy.

Jak używać pompki do wyciągania kleszczy

Jak używać pompki do usuwania kleszczy? To bardzo proste, wystarczy:

  • delikatnie przymocować do urządzenia Aspivenin końcówkę najbardziej odpowiednią do miejsca ukąszenia i całkowicie wysunąć tłok;
  • trzymając Aspivenin jedną ręką przyłożyć końcówkę do skóry w miejscu zranienia;
  • wcisnąć tłok do oporu nie zwalniając nacisku kciuka przed zatrzymaniem się tłoka. Spowoduje to przyssanie się;
  • Następnie pozostawić pompkę 60-90 sekund w przypadku ukąszenia owada aż do 3 minut;
  • W przypadku ukąszenia węża czynność można powtórzyć;
  • Po użyciu, w celu usunięcia Aspivenin, unieść tłok końcem kciuka;
  • Przemyć ranę środkiem odkażającym;
  • Końcówkę umyć wodą z mydłem. 

Uniwersalne urządzenie

Pompka do wyciągania kleszczy zastosowana w krótkim czasie w miejscu ugryzienia, powstrzymuje przenikanie substancji toksycznej do wnętrza organizmu. Dzięki wyssaniu jej z ciała jednocześnie łagodzi ból. W lżejszych przypadkach pozostaje lekkie przekrwienie w miejscu zastosowania pompki ssącej, natomiast negatywne objawy związane z ukąszeniem zostają zniwelowane. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne