Strona głównaZdrowieRedukcja powiek, czyli jak szybko odjąć sobie kilka lat

Redukcja powiek, czyli jak szybko odjąć sobie kilka lat

Problem opadających powiek to udręka zarówno wielu kobiet, jak i mężczyzn. Powoduje to nie tylko mniej atrakcyjny wygląd, lecz także może przyczyniać się do ograniczenia pola widzenia. 

Co powoduje opadanie powiek?

Z wiekiem mięśnie rozluźniają się, a skóra traci elastyczność. Zwiotczenie mięśni pod skórą powoduje, że tłuszcz, który amortyzuje oczy w ich oczodołach, wybrzusza się do przodu, co sprawia wrażenie workowatości. W niektórych rodzinach istnieje dziedziczna tendencja do rozwoju worków pod oczami już w młodości.

Worki, zmarszczki i obrzęki często wydają się gorsze rano, zwłaszcza po okresach stresu i braku snu. Dzieje się tak, ponieważ płyny normalnie rozprowadzane po całym ciele, gdy organizm jest w pionie, mają tendencję do osadzania się w miejscach, w których skóra jest luźna, takich jak powieki, gdy osoba leży.

Proces starzenia może również powodować opadanie i tworzenie się fałdów skórnych na górnych powiekach. Czasami skóry jest tak dużo, że górna powieka niemal zwisa nad rzęsami. Rozwiązaniem tego problemu może być plastyka powiek.

Czym jest redukcja powiek?

Blepharoplastyka, potocznie zwana redukcją powiek, to zabieg mający na celu zmianę kształtu powieki. Korekcja górnej powieki poprawia widzenie, a zmiana kształtu dolnych powiek pomaga zminimalizować zmarszczki i obrzęki, a przy tym wizualnie odmładza twarz.

Jak przebiega zabieg redukcji powiek?

Podczas standardowego zabiegu chirurg wykonuje cięcie wzdłuż naturalnej linii powieki – w załamaniu powieki górnej i poniżej dolnych rzęs Te nacięcia rozciągają się do tak zwanych kurzych łapek (znanych również jako zmarszczki uśmiechu) w kącikach oczu. Następnie usuwany jest nadmiar tłuszczu, skóry i zwiotczałe mięśnie.

W przypadku kieszeni tłuszczu pod dolnymi powiekami, którym nie towarzyszy nadmiar skóry, tłuszcz usuwa się z wewnętrznej strony dolnej powieki. Wszystkie wykonane cięcia zszywa się, w taki sposób, aby późniejsze blizny były jak najmniej widoczne.

Jak szybko widoczne są efekty?

Po wykonaniu operacji, początkowo skóra oczu może być napięta i opuchnięta, a na twarzy widoczne mogą być siniaki. Zanim obrzęk zniknie minie kilka tygodni, a ostateczne efekty widoczne będą po upływie kilku miesięcy. W tym czasie kolor różowych blizn będzie stopniowo zanikał, aż w końcu nie będą zauważalne. Większość pacjentów jest zadowolona z efektu końcowego, ale niektórym z nich trudno przyzwyczaić się na początku do nowego wyglądu twarzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne