Strona głównaZdrowieSiedzisko pod prysznic dla niepełnosprawnych – akcesorium ułatwiające codzienne funkcjonowanie

Siedzisko pod prysznic dla niepełnosprawnych – akcesorium ułatwiające codzienne funkcjonowanie

Osoby niepełnosprawne ruchowo zmagają się z wieloma trudnościami w życiu codziennym. Nie zawsze mogą wygodnie przygotowywać posiłki, sprzątać dom lub zażywać kąpieli. Dla osób, które nie potrafią stać bez wsparcia, tworzone są specjalne pomoce, przeznaczone do konkretnych rutynowych zadań. Do takich akcesoriów należy siedzisko pod prysznic dla niepełnosprawnych, które pozwala osobie niepełnosprawnej samodzielnie umyć się w wygodnej pozycji. Zapobiega także upadkom i ułatwia wyjście spod prysznica lub z wanny. 

Różne formy siedzisk pod prysznic

W sklepie można znaleźć siedziska o różnych kształtach, różniące się sposobem montowania i cechami szczególnymi. Klasycznym przykładem jest taboret łazienkowy, który należy postawić w kabinie prysznicowej. Specjalne zakończenia nóg taboretu zapobiegają poślizgowi, a jego wklęsły lub prosty kształt ułatwia wygodne usytuowanie się. W ofercie znajdują się też siedziska przymocowywane do ściany przy pomocy śrub, przydatne w miejscu stałego zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Brak konieczności wnoszenia krzesełka i jeszcze większa stabilność pozwalają na bezpieczną i wygodną codzienną higienę.

Siedzisko wannowe – przydatna pomoc

Jeśli w domu znajduje się wanna zamiast kabiny prysznicowej, również można skorzystać z profesjonalnych dodatków. Siedzisko wannowe opiera się na ściankach wanny – antypoślizgowe nakładki uniemożliwiają przemieszczanie się siedziska w trakcie użytkowania. Takie akcesorium pozwoli wygodnie brać prysznic w wannie lub ułatwi wychodzenie z niej po tradycyjnej kąpieli. Siedzisko można bowiem wyjąć z wanny na czas jej użytkowania i nałożyć z powrotem, aby usiąść na nim i spokojnie wyjść ze śliskiej wanny. 

Atestowane wyroby medyczne

Wszystkie siedziska dla niepełnosprawnych posiadają atesty, potrzebne do uznania ich za wyroby medyczne odpowiedniej klasy. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt nie okaże się wadliwy lub nieprzystosowany do użycia przez osobę niepełnosprawną. Siedziska posiadają też certyfikat CE, zapewniający o pełnym bezpieczeństwie użytkowania zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej. Z kolei atest higieniczny PZH oznacza, że produkt przeszedł testy jakościowe, dotyczące między innymi składu chemicznego i właściwości mechanicznych. Atest ten zapewnia, że wyrób medyczny został praktycznie przebadany pod kątem docelowego sposobu użytkowania i sprawdził się w celu podanym przez producenta. Produkty posiadają jednak ograniczenia – nie należy przekraczać wskazanego maksymalnego obciążenia statycznego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne