Strona głównaZdrowieZalety prywatnego porodu w Krakowie

Zalety prywatnego porodu w Krakowie

Kobiety pragną, aby moment przywitania nowego członka rodziny był jak najmniej stresujący oraz przebiegał w sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Dlatego ciężarne, którym szczególnie zależy na tym, aby dzień rozwiązania pozytywnie zapisał się w ich pamięci, powinny zwrócić uwagę na placówki oferujące poród prywatny.

Przed porodem

Zazwyczaj jeszcze przed porodem rodzice mogą zapisać się na zajęcia w szkole rodzenia. Takie usługi oferuje wykwalifikowany zespół specjalistów ze Szpitala na Klinach w Krakowie. Do niewątpliwych zalet należy to, że rodzice jeszcze przed wyznaczoną datą rozwiązania poznają miejsce prywatnego porodu i personel, który prawdopodobnie będzie przyjmował ich noworodka. Dzięki temu przyszli opiekunowie nie tylko uczą się postępowania z dzieckiem, ale i oswajają z przestrzenią, w której nastąpi rozwiązanie.

Obecność bliskich

W klinikach oferujących prywatny poród kobieta może zdecydować o tym, kto będzie towarzyszył jej w tych ważnych chwilach. Sam poród w takim miejscu jak Szpital na Klinach w Krakowie to celebracja narodzin dziecka, podczas której panuje bezstresowa, przyjazna atmosfera, a pacjentka i noworodek otoczeni są profesjonalną opieką. Ponadto oprócz bezpieczeństwa matki i dziecka, priorytetem jest poszanowanie godności każdej z kobiet i troska o ich jak najlepsze samopoczucie.

Poszanowanie godności pacjentek

Kolejną z zalet jest to, że w prywatnych placówkach to decyzje pacjentki stawiane są na pierwszym miejscu. Dzięki temu ciężarna może zadecydować o pozycji, w której urodzi dziecko, a ponadto będzie mogła przebywać z nim już kilka chwil po narodzinach. Za sprawą wszelkich udogodnień oferowanych przez prywatne placówki, stres kobiet związany z rozwiązaniem zmniejszany jest do minimum.

Bezpieczeństwo i wygoda

Przytulny wystrój wnętrz przypominający własny dom, jedno lub dwuosobowe, klimatyzowane pokoje z łazienką, przyjazne, zawsze pomocne położne czy nowoczesna aparatura, które oferują prywatne placówki – wszystko to składa się na dobre samopoczucie kobiet oczekujących narodzin dziecka. Ponadto w takich miejscach jak Szpital na Klinach w Krakowie możliwe jest wynajęcie rodzinnego pokoju, gdzie pierwsze wspólne chwile pacjentka spędzi z partnerem i rodziną. Dla bezpieczeństwa noworodków w klinice znajduje się także specjalnie wyposażona sala neonatologiczna, a położnik, neonatolog czy anestezjolog każdego dnia pełnią dyżury w szpitalu.

Opieka po porodzie

Ważne jest, aby pacjentki po wyjściu ze szpitala mogły skorzystać z porady pediatry oraz z pomocy położnej, która nauczy rodziców jak obchodzić się z noworodkiem. Oprócz wspomnianej opieki kobietom w Szpitalu na Klinach oferuje się także specjalne zajęcia z fizykoterapii obejmujące zestaw ćwiczeń poporodowych czy wsparcie psychologiczne. Jak widać, niezaprzeczalny komfort oraz poszanowanie godności ciężarnej to czynniki, dzięki którym warto zdecydować się na prywatny poród.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne