Kobiety pragną, aby moment przywitania nowego członka rodziny był jak najmniej stresujący oraz przebiegał w sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Dlatego ciężarne, którym szczególnie zależy na tym, aby dzień rozwiązania pozytywnie zapisał się w ich pamięci, powinny zwrócić uwagę na placówki oferujące poród prywatny.

Przed porodem

Zazwyczaj jeszcze przed porodem rodzice mogą zapisać się na zajęcia w szkole rodzenia. Takie usługi oferuje wykwalifikowany zespół specjalistów ze Szpitala na Klinach w Krakowie. Do niewątpliwych zalet należy to, że rodzice jeszcze przed wyznaczoną datą rozwiązania poznają miejsce prywatnego porodu i personel, który prawdopodobnie będzie przyjmował ich noworodka. Dzięki temu przyszli opiekunowie nie tylko uczą się postępowania z dzieckiem, ale i oswajają z przestrzenią, w której nastąpi rozwiązanie.

Obecność bliskich

W klinikach oferujących prywatny poród kobieta może zdecydować o tym, kto będzie towarzyszył jej w tych ważnych chwilach. Sam poród w takim miejscu jak Szpital na Klinach w Krakowie to celebracja narodzin dziecka, podczas której panuje bezstresowa, przyjazna atmosfera, a pacjentka i noworodek otoczeni są profesjonalną opieką. Ponadto oprócz bezpieczeństwa matki i dziecka, priorytetem jest poszanowanie godności każdej z kobiet i troska o ich jak najlepsze samopoczucie.

Poszanowanie godności pacjentek

Kolejną z zalet jest to, że w prywatnych placówkach to decyzje pacjentki stawiane są na pierwszym miejscu. Dzięki temu ciężarna może zadecydować o pozycji, w której urodzi dziecko, a ponadto będzie mogła przebywać z nim już kilka chwil po narodzinach. Za sprawą wszelkich udogodnień oferowanych przez prywatne placówki, stres kobiet związany z rozwiązaniem zmniejszany jest do minimum.

Bezpieczeństwo i wygoda

Przytulny wystrój wnętrz przypominający własny dom, jedno lub dwuosobowe, klimatyzowane pokoje z łazienką, przyjazne, zawsze pomocne położne czy nowoczesna aparatura, które oferują prywatne placówki – wszystko to składa się na dobre samopoczucie kobiet oczekujących narodzin dziecka. Ponadto w takich miejscach jak Szpital na Klinach w Krakowie możliwe jest wynajęcie rodzinnego pokoju, gdzie pierwsze wspólne chwile pacjentka spędzi z partnerem i rodziną. Dla bezpieczeństwa noworodków w klinice znajduje się także specjalnie wyposażona sala neonatologiczna, a położnik, neonatolog czy anestezjolog każdego dnia pełnią dyżury w szpitalu.

Opieka po porodzie

Ważne jest, aby pacjentki po wyjściu ze szpitala mogły skorzystać z porady pediatry oraz z pomocy położnej, która nauczy rodziców jak obchodzić się z noworodkiem. Oprócz wspomnianej opieki kobietom w Szpitalu na Klinach oferuje się także specjalne zajęcia z fizykoterapii obejmujące zestaw ćwiczeń poporodowych czy wsparcie psychologiczne. Jak widać, niezaprzeczalny komfort oraz poszanowanie godności ciężarnej to czynniki, dzięki którym warto zdecydować się na prywatny poród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here