Strona głównaLifestyleWyprawka dla dziecka - Pierwszy przystanek macierzyństwa

Wyprawka dla dziecka – Pierwszy przystanek macierzyństwa

Nie ma rodziców, którzy na wieść o spodziewającym się potomstwie nie wpadają w popłoch! Nie ma się co dziwić, taka wiadomość obraca życie do góry nogami, zmienia się wszystko, więc dobrze jest być przygotowanym dla powitanie Malucha. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie wyprawki dla dziecka, tak by po narodzinach dziecka nie okazało się, że czegoś brakuje, albo w drugą stronę – żeby rodzice nie wpadli w zakupowy szał i nie zrobili wielu, niepotrzebnych zakupów, które tylko nadszarpną rodzinny budżet. Sprawdź, co koniecznie trzeba mieć m.in. do spania, do karmienia i na spacer z maluszkiem – na różne pory roku.

  • No tak ubranka to najważniejszy, ale i najprzyjemniejszy zakup. Zadbać należy jedynie o skład materiałów ubranek, które chcemy kupić. Dobrze jest wybierać śpiochy organiczne z zawartością 100% bawełny, lub takie które dla skóry dziecka są hipoalergiczne, dzięki czemu skóra Malucha będzie oddychać, dziecko nie będzie się pocić i nie zaskoczą nas wyskakujące potówki. Najważniejszą radą jest nie kupowanie za dużej ilości ubrań dla noworodka. Noworodek bardzo szybko rośnie i może się okazać, że ubranka kupione miesiąc wcześniej już są za małe i trzeba dokupić większe rozmiary.
  • Antyalergiczne kosmetyki. Pielęgnacja Malucha jest bardzo ważna, dlatego zakup kosmetyków i artykułów higienicznych powinien być skrupulatny i dokładny. Skóra noworodka jest bardzo delikatna dlatego należy wybierać jedynie preparaty, które na opakowaniu mają informację, że można je stosować od 1. dnia życia. Ważny jest też atest, np. Państwowego Zakładu Higieny (PZH), Centrum Zdrowia Dziecka (CZD), Instytutu Matki i Dziecka (IMiD), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA).
  • wózek oraz łóżeczko. Przed narodzinami w wyprawce dla dziecka dobrze mieć już przygotowany wózek dostosowany do trybu życia rodziców, oraz spełniające europejskie normy bezpieczeństwa łóżeczko niemowlęce.

Wyprawka dla dziecka bardzo ważny element podczas witania na świecie nowego domownika, dlatego należy ją przygotować tak, by później ze spokojem cieszyć się urokami macierzyństwa i nie biegać za większymi śpiochami, czy kocykiem do wózka.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne